grudzień 2017

Pobierz plakat -

Sponsorem Głównym Filharmonii i Mecenasem Kultury jest Elektrociepłownia Gdańska.

energa

2 kwietnia 2005 r. zmarł Jan Paweł II. Ta smutna wiadomość w mgnieniu oka sprawiła, że świat na chwilę się zatrzymał, a jego – nie tylko katolicka – część pogrążyła się w żałobie. Jak co roku Polska Filharmonia Bałtycka organizuje koncert, podczas którego wspominane jest to wydarzenie.

Koncert Papieskie organizowane są przez PFB w Gdańsku już od kilku lat z okazji bardzo ważnych jubileuszy. Wiosną wydarzenie to odbywa się dla uczczenia rocznicy śmierci Jana Pawła II, a jesienią w jubileusz wyboru Karola Wojtyły na papieża. 22.04 Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza do Archikatedry w Oliwie na Koncert Papieski.

Robert_Kabara_zmniejszone.jpg
Na zdjęciu: Robert Kabara

Podczas najbliższego koncertu utwory klasyków wykonają Orkiestra Symfoniczna PFB pod dyrekcją Roberta Kabary, a także uznana na świecie sopranistka Iwona Hossa.

Iwona_Hossa_I._Skąpski_zmniejszone.jpg
Na zdjęciu: Iwona Hossa. Fot.: Ireneusz Skąpski

Melomani zgromadzeni w Archikatedrze usłyszą przepiękną Uwerturę fantastyczną „Bajka” Stanisława Moniuszki, „Exultate Jubilate” KV 165 Wolfganga Amadeusza Mozarta i IV Symfonię A-dur „Włoską” Felixa Mendelssohna.

Podczas wydarzenia narrator Jakub Kornacki będzie odczytywał fragmenty dzieł napisanych przez Jana Pawła II.

Koncert Papieski odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia o godz. 19:15 w Archikatedrze Oliwskiej. Wstęp wolny.
Więcej informacji TUTAJ.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

gdansk_miasto_wolnosci.jpg