logotype
czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
 

 Pobierz plakat -
 Czerwiec 2018

 
KUP BILET
 
 

Sponsor Główny Filharmonii
i Mecenas Kultury 

PGE SA

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa

W niedzielę 21 maja o 18:00 Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na dwie godziny zamieni się w scenę operową! To za sprawą Orkiestry Dętej i solistów z Filharmonii w Kaliningradzie, którym przewodzi międzynarodowej sławy Dyrektor Artystyczny i Główny Dyrygent Eduard Gantovski.

W filharmoniach często można usłyszeć fragmenty z dzieł operowych, jednak zazwyczaj bez warstwy wokalnej. Tym razem PFB współorganizuje koncert, podczas którego trójmiejscy Melomani będą mogli usłyszeć arie i duety z tak znakomitych dzieł operowych, jak m.in. „Aida”, „Wesele Figara”, „Carmen”, „Romeo i Julia” czy „Don Juan” . Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Bursztynowego Festiwalu.

Victoria_Bobkov.jpg
Na zdjęciu Victoria Bobkov

Miktryczjan.jpg
Na zdjęciu Anahit Mkrtchyan

Wśród wykonawców znaleźli się soliści Filharmonii w Kaliningradzie: Artem Hachiyants (tenor), Victoria Bobkov (mezzosopran), Alexander Dudnitsky (baryton), Anahit Mkrtchyan (sopran), Swietłana Polevaya (sopran), Sergey Seldyakov (bas) i Julia Vasil'kova (sopran). Obok nich Melomani usłyszą solistów oper i filharmonii europejskich: Ilonę Bagele (mezzosopran, Łotwa), Agne Sabulite (sopran, Litwa) i Bartłomieja Chorążego (tenor, Polska). Gościem specjalny będzie laureat międzynarodowych konkursów z Chin: Jiang Shanzhun (baryton).

Polewaja.jpg
Na zdjęciu Swietłana Polevaya

Chaczjanc.jpg
Na zdjęciu Artem Hachiyants

Oprócz wspaniałych duetów, scen i arii z najpopularniejszych oper i operetek, goście PFB będą mogli wysłuchać fragmentów orkiestrowych w wykonaniu Orkiestry Dętej Filharmonii w Kaliningradzie pod dyrekcją m.in. Viktora Bobkova i Romana Iwanowa.

Bartłomiej_Chorąży.jpg
Na zdjęciu Bartłomiej Chorąży

Czjan_Szanzon.jpg
Na zdjęciu Jiang Shanzhun

Cały program i możliwość zakupu biletów online TUTAJ.

Bilety na wydarzenia można zakupić także w kasach PFB.
Szczegóły: i pod numerem telefonu: 58 320 62 62