logotype
maj 2018
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
 

 Pobierz plakat -
 Maj 2018

 
KUP BILET
 
 

Sponsor Główny Filharmonii
i Mecenas Kultury 

PGE SA

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa

W tym roku Polska Filharmonia Bałtycka kończy Sezon Artystyczny już 2 czerwca. Koncert, który rozpocznie się o godzinie 19:00 będzie równocześnie I Koncertem Promenadowym i zainauguruje Gdańskie Lato Muzyczne!


Zakończenie pełnego ważnych zmian Sezonu Artystycznego 2016/2017 będzie wydarzeniem w PFB niespotykanym. Na jednej scenie wystąpią śpiewający soliści i dwa chóry: Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego, prowadzony przez Marcina Tomczaka i Chór Dziecięcy „Canzonetta" przy Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku prowadzony przez Teresę Pabjańczyk. Obok nich wystąpi oczywiście Orkiestra Symfoniczna PFB pod dyrekcją znakomitego I Dyrygenta Gościnnego Massimiliano Caldiego! Artyści wykonają „Carminę Buranę” Carla Orffa.

_MG_7910a.jpg
Podczas koncertu wystąpi Orkiestra Symfoniczna PFB pod dyrekcją I Dyrygenta Gościnnego: Massimiliano Caldiego. Fot. Ireneusz Skąpski


„Carmina Burana” to najobszerniejszy zbiór świeckiej liryki średniowiecznej, obejmujący 250 pieśni łacińskich, 55 wierszy niemieckich i 2 obrazy sceniczne związane ze świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Zbiór zawiera pieśni o treści moralizatorsko-satyrycznej, miłosnej, politycznej, religijnej czy biesiadnej, przeznaczone do śpiewania w czasie uczt oraz wypraw krzyżowych, także rymowane sentencje. Opierając się na tekstach zabytku, Orff w 1937 roku skomponował kantatę sceniczną pod tym samym tytułem, którą rozsławił szczególnie fragment zatytułowany „O fortuna!” . Otwiera on i zamyka cały cykl utworów.


Piątkowy koncert będzie równocześnie inauguracją Gdańskiego Lata Muzycznego. Druga część koncertu, podczas której zostaną wykonane piękne operowe arie z dzieł takich, jak „Cyganeria”, „Rigoletto” czy „Carmen”, odbędzie się na Scenie Letniej. Wstęp na drugą część jest darmowy i może w niej wziąć udział każdy chętny, który przybędzie tego dnia na Ołowiankę!

Bilety na I część koncertu zostały wyprzedane. Na II część wstęp jest wolny!

Mecenas koncertu:

EDF m

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

gdansk miasto wolnosci

Są jeszcze dostępne bilety na pozostałe Koncerty Promenadowe:

II Koncert Promenadowy - 11/06, niedziela 18:00
Podczas koncertu wystąpi utalentowany i wielokrotnie nagradzany pianista Charles Richard-Hamelin - srebrny medalista i laureat nagrody Krystiana Zimermana za najlepszą sonatę na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w 2015 roku! Wykona on dzieła Fryderyka Chopina w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej PFB, którą poprowadzi Massimiliano Caldi!

III Koncert Promenadowy - 17/06, sobota 19:30
Orkiestrę PFB poprowadzi jej Dyrektor Artystyczny: George Tchitchinadze. Podczas koncertu zostaną wykonane hity z wielkich dzieł kinematografii, m.in.: "Ojca Chrzestnego", "La Strady", "Gwiezdnych Wojen"...


Więcej informacji na www.filharmonia.gda.pl, pod adresem i telefonem 58 320 62 62.