Zdjęcienr1 Nehring malySzymon Nehring urodził się w 1995 roku w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat pięciu.
W rodzinnym mieście ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia im. M. Karłowicza
i Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. F. Chopina. Przez 11 lat uczył się w klasie fortepianu Olgi Łazarskiej. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie prof. Stefana Wojtasa.
Regularnie uczestniczy w konkursach i festiwalach dla młodych pianistów. Do jego najważniejszych osiągnięć artystycznych należą: I nagroda oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu kompozytora węgierskiego
w III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Chopin + ..." w Budapeszcie (2010), III nagroda
w Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów „Krok ku mistrzostwu" w Sankt Petersburgu (2011),
I nagroda oraz nagroda EMCY w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Narwie (2012),
II miejsce oraz nagroda specjalna w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Academy Award" w Rzymie (2014), 1 miejsce i 6 nagród specjalnych w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Halina Czerny-Stefańska in memoriam" w Poznaniu (2014), I nagroda w konkursie „Arthur Rubinstein in memoriam" w Bydgoszczy (2014). W październiku 2015 r. jako jedyny Polak wystąpił w finale XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina otrzymując wyróżnienie i nagrodę publiczności.
Występował z orkiestrami Filharmonii Narodowej, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Lwowskiej, Filharmonii w Petersburgu, Filharmonii w Tallinie, Filharmonii w Calgary oraz z Narodową Orkiestrą Estonii.
Szymon Nehring jest stypendystą Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso (od 2008), Fundacji Pro Musica Bona (od 2010), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010). W 2015 r. został laureatem stypendium Krystiana Zimermana.

grudzień 2018

Otrzymuj powiadomienia
o koncertach e-mailem

Nasz profil na Instagramie

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo