logotype
 

 Pobierz plakat -
 Kwiecień 2018

 
KUP BILET
 
 

Sponsor Główny Filharmonii
i Mecenas Kultury 

PGE SA

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

MUZYKA WIELU KULTUR, KONCERT TOWARZYSZĄCY FESTIWALOWI SOLIDARITY OF ARTS


Sobota, 19. sierpień 2017, 19:00
Sala Koncertowa
 Bilety w cenie  10-45zł
KUP BILET 
 Festiwal Solidarity of Arts, Koncert symfoniczny

Muzyka Wielu Kultur - koncert towarzyszący festiwalowi Solidarity of Arts

 

Karol Respondek - klarnet
Robert Kwiatkowski
– skrzypce
Adam Piórkowski
– fortepian
George Tchitchinadze
- dyrygent
Orkiestra Symfoniczna PFB

W programie:

Gia Kanczeli (1935*) 
"A little Daneliade"

Miłosz Magin (1929-1999)
Koncert na klarnet, smyczki i kotły

***
Charles Ives (1874–1954)
I Symfonia d-moll

Karol Respondek klarnet
Na zdjęciu: Karol Respondek

Karol Respondek - Studia odbywał w klasie prof. Henryka Kierskiego w Akademii Muzycznej w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 1986 roku. Jest laureatem Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Szkół Muzycznych w Opolu (1981) – I nagroda, Międzynarodowego Konkursu Klarnetowego im.K.Kurpińskiego we Włoszakowicach (1986) oraz Konkursu Muzyki Kameralnej na Instrumenty Dęte w Bydgoszczy (1985) – I nagroda i Nagroda Główna Krajowego Biura Koncertowego.
Po studiach czasowo współpracował z katowickim NOSPR-em oraz Polską Filharmonią Kameralną W. Rajskiego. Od roku 1989 jest pierwszym klarnecistą orkiestry Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, z którą wielokrotnie występował jako solista wykonując utwory Mozarta i Webera.
W 1995 dokonał polskiego prawykonania „Tuireadh” na klarnet i smyczki Jamesa McMillana pod dyrekcją samego kompozytora – obecnie najwybitniejszego brytyjskiego twórcy muzyki współczesnej. Występował również jako solista z orkiestrą Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Filharmonii Śląskiej w Katowicach interpretując utwory C.Debussy'ego i I.F.Dobrzyńskiego oraz Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze prawykonując z orkiestrą w Polsce koncert klarnetowy Miłosza Magina.
Wraz z orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej brał udział w tournées artystycznych po Chinach, Rosji i USA.
Koncertuje również jako kameralista Bałtyckiego Kwintetu Dętego, “Baltic Winds” - zespołu instrumentów dętych Filharmonii Bałtyckiej oraz Grand Trio Brillant (flet, klarnet i harfa).
Jest autorem orkiestracji akompaniamentu koncertu klarnetowego As-dur I.F.Dobrzyńskiego, bardzo cennej pozycji polskiej literatury muzycznej XIX wieku na instrument dęty. Ponadto dokonał wielu transkrypcji na klasyczny kwintet dęty, m.in.: „Obrazki z wystawy” Mussorgskiego. Niektóre z nich, jak i jego transkrypcje utworów Fr.Chopina na klarnet i fortepian zostały wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne w Krakowie.

SLIDER 1920x800 1 

0001

szczegółowy program: www.solidarityofarts.pl

 

 
 

Wróć