Pobierz plakat -

Sponsorem Głównym Filharmonii i Mecenasem Kultury jest Elektrociepłownia Gdańska.

energa

MUZYKA CZYNI CUDA - KONCERT CHARYTATYWNY - RECITAL OPEROWY JUAN DIEGO FLORÉZA

Środa, 29. listopad 2017, 19:00
 WYDARZENIA IMPRESARYJNE

Juan Diego Floréz - tenor
Vincenzo Scalera - pianista

Program: pieśni i arie G. Rossiniego, W.A. Mozarta, R. Leoncavallo, G. Pucciniego, J. Masseneta i G. Verdiego

29.11.2017 Florez
Juan Diego Floréz

JUAN DIEGO FLORÉZ - najsłynniejszy obecnie liryczny tenor operowy świata, pochodzący z Peru. Zasłynął ze swoich mistrzowskich interpretacji oper bel canta, w tym szczególnie Rossiniego, Belliniego i Donizzettiego, choć zaczynał od śpiewania piosenek w stylu pop w barach Limy.
Od swojego debiutu na deskach mediolańskiej La Scali regularnie występuje w najsłynniejszych teatrach operowych świata, m.in. w Nowym Jorku, Paryżu, Londynie, Wiedniu, Barcelonie czy Berlinie. Jest pierwszym od 70 lat śpiewakiem, który bisował w trakcie przedstawienia operowego w la Scali (2007) wykonując słynną arię „Ah mes ami” z „Córki pułku” Donizzettiego zawierającą 7 następujących po sobie wysokich C! Sukces ten powtórzył w Paryżu i Nowym Jorku. Jest laureatem wielu nagród i nagrał blisko 40 płyt CD i DVD. J.D. Floréz występował w Polsce tylko jeden raz w trakcie festiwalu Wratislavia Cantans w roku 2003, kiedy był na początku swojej wielkiej międzynarodowej sławy. Już wtedy przewidywano, że w miarę rozkwitu jego kariery niezwykle trudno będzie sprowadzić go ponownie do Polski. W tym roku prezentuje swój recital m.in. w Nowym Jorku, Barcelonie, Madrycie, Paryżu, Londynie i Zurychu.

„TAKI TENOR RODZI SIĘ TYLKO RAZ! NAJWIĘKSZE OPEROWE WYDARZENIE SEZONU W POLSCE!”

Florez 2

Juan Diego Floréz

Vincenzo Scalera - pianista, amerykański artysta, który akompaniował najsłynniejszym artystom operowym świata, m.in. Montserrat Caballé, José Carrerasowi, Vittorio Grigolo, Katii Ricciarelli czy Renacie Scotto.

Scalera 1 2014

Vincenzo Scalera

Organizator koncertu: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym, Narodowe Centrum Kultury, Polska Filharmonia Bałtycka
Sponsorzy Strategiczni: ENERGA SA, REMONTOWA HOLDING i VTS CLIMA
Patronat biznesowy: Gdański Klub Biznesu
Dochód z koncertu zostanie przekazany na zakup aparatury medycznej dla pacjentów Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży GUMED – w tym szczególnie przenośnej głowicy do badań USG.