KONCERT ANDRZEJKOWY - WIECZÓR Z NAT KING COLE'EM

"Maria Elena"

01.01.18 Jan Walczyski
Jan Walczyński

JAN WALCZYŃSKI - kompozytor, aranżer. Od 1986 roku w filharmoniach całego kraju prezentuje swoje autorskie (we własnych aranżacjach) programy z muzyką filmową oraz muzyką popularną stając za pulpitem dyrygenckim. Opracował ponad trzydzieści programów zawsze poświęconych jednemu tematowi. Z muzyką filmową to muzyka z westernów, filmów gangsterskich, z filmowych romansów, z filmów polskich, muzyka filmowa Ennio Morricone, Nino Roty. Jeśli zaś chodzi o muzykę rozrywkową, to koncerty poświęcał wielkim wykonawcom tego gatunku, takim jak Frank Sinatra, Elvis Presley, Ray Charles (te trzy programy z trzema jazzmanami Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem i Maciejem Sikałą, Nat King Cole (z„Affabre Concinui”) czy Fred Astaire. Skomponował muzykę do dwóch baletów dla dzieci „Królowa Śniegu” (wystawiony w Teatrze Muzycznym we Wrocławiu) oraz „Piękna i Bestia”, a także do kilkudziesięciu spektakli teatralnych dla teatrów we Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Krakowie i Jeleniej Górze. (opracował Jan Krok)