Pobierz plakat -

i Mecenas Kultury

PGE SA

energa

Cykl koncertów organowych "Bliżej Bacha"

Wtorek, 5. czerwiec 2018, 20:00
Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku

Koncerty organowe "Bliżej Bacha"

Bogdan Narloch – organy

Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Preludium i fuga E-dur BWV 566 – Opracowanie chorałowe: Wachet auf ruft uns die Stimme BWV 645
Teofil Andreas Volckmar (1686-1768)
I Sonata F-dur
2 Tańce polskie
II Sonata d-moll
Gustav Hecht (1851-1932) – Preludium choralowe Großer Gott, wir loben dich
Mieczysław Surzyński (1866-1924) – Capriccio fis-moll op. 36
Luigi Spohr (1784-1859) – Offertorio
Enrico Bossi (1861-1925) – Scherzo op. 49 nr 2

bach

narloch

Bogdan Narloch studia muzyczne odbył w klasie organów prof. Leona Batora w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Brał udział w wielu kursach interpretacji muzyki organowej, m.in. u Milana Šlechty w Pradze, Guy Boveta, U. Spang-Hansena. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie. W latach 1995-2014 roku wspólnie z prof. Markiem Toporowskim organizował coroczne Ogólnopolskie Kursy Interpretacji Muzyki Organowej, odbywające się pod patronatem Ministra Kultury. Prowadziło je wielu wybitnych europejskich organistów. Jest doktorem habilitowanym profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuki w Szczecinie, prowadzi też klasę organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie. Jego aktywna działalność koncertowa obejmuje recitale solowe, muzykę kameralną i koncerty z orkiestrami. Występował w kraju i za granicą (Belgia, Białoruś, Bułgaria, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Litwa, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Włochy oraz w Izrael, Rosja, Brazylia, Urugwaj i Tajwan). W swoim dorobku posiada kilka nagrań CD m.in. prezentując historyczne organy i muzykę organową Pomorza. Poza działalnością dydaktyczną i artystyczną zajmuje też budownictwem organowym, współpracując w tym zakresie z Urzędem Ochrony Zabytków.