Enigmatyczna Brytania

Koncert symfoniczny

kup bilet 24

Szanowni Państwo,

w związku z przygotowaniami do mikołajkowego koncertu plenerowego TVN „Miłość jest wszystkim” informujemy, że w dniach 2 – 13 grudnia na placu parkingowym Polskiej Filharmonii Bałtyckiej mogą wystąpić utrudnienia.

Dostępność miejsc parkingowych będzie znacznie ograniczona.

W DNIU KONCERTU, tj. 9 GRUDNIA - PARKING BĘDZIE NIEDOSTĘPNY

Wszystkich Gości i Uczestników koncertów przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

Tym razem koncert zbudowany wokół tematów związanych z Wielką Brytanią. Najpierw wiązanka kontredansów, tańców pochodzących z Wielkiej Brytanii. Będą to utwory napisane w ramach obowiązków nadwornego kapelmistrza, jakim Mozart został w 1797. Potem romantyczna wizja Szkocji wyczarowana z autentycznych tematów ludowych przez Maxa Brucha i na koniec enigmatyczne dzieło Elgara – kompozytora stanowiącego uosobienie brytyjskości w XX wieku. Wariacje Enigma jak wskazuje sam tytuł są utworem zagadką, który dał zajęcie muzykologom próbującym rozszyfrować jego liczne tajemnice – warto jednak posłuchać tego późnoromantycznego utworu nawet bez żadnej wiedzy tajemnej aby odczuć specyfikę stylu Elgara.
Solistką w Fantazji Szkockiej Brucha będzie zwyciężczyni ostatniego Konkursu Wieniawskiego, zaledwie 22 – letnia gruzińska skrzypaczka Veriko Tchumburidze, która podczas Konkursu zadziwiła swoją niekonwencjonalną i pełną emocji interpretacją Koncertu skrzypcowego Szostakowicza. Warto posłuchać jak młoda skrzypaczka, rozwinęła się w ciągu 2 lat od Konkursu.

George Tchitchinadze – dyrygent
Veriko Tchumburidze – skrzypce
Orkiestra Symfoniczna PFB

Wolfgang Amadeusz Mozart - 5 Kontredansów KV 609
Max Bruch – Fantazja szkocka op. 46
Edward Elgar – Wariacje Enigma op. 36

07.12.18 tchumburidze veriko

Koncert objęty programem „flharmonia / ostrożnie, wciąga!!!”. Program współorganizuje Instytut Muzyki i Tańca.

filharmonia wciąga

IMiT