Koncert finałowy I międzynarodowej sesji naukowo-artystycznej "Z zapomnianych kart polskiej kameralistyki"

Wtorek, 11. grudzień 2018, 19:00
Sala Kameralna PFB

Koncert kameralny

kup bilet 24

Szanowni Państwo,

w związku z przygotowaniami do mikołajkowego koncertu plenerowego TVN „Miłość jest wszystkim” informujemy, że w dniach 2 – 13 grudnia na placu parkingowym Polskiej Filharmonii Bałtyckiej mogą wystąpić utrudnienia.

Dostępność miejsc parkingowych będzie znacznie ograniczona.

W DNIU KONCERTU, tj. 9 GRUDNIA - PARKING BĘDZIE NIEDOSTĘPNY

Wszystkich Gości i Uczestników koncertów przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

KWARTET CAMERATA:

Włodzimierz Promiński – I skrzypce
Andrzej Kordykiewicz – II skrzypce
Piotr Reichert – altówka
Rafał Kwiatkowski – wiolonczela

Stanisław Moniuszko – II Kwartet smyczkowy F-dur
Roman Padlewski – II Kwartet smyczkowy (1940)
Ignacy Feliks Dobrzyński – Kwartet smyczkowy e-moll op. 7

kwartet camerata

KWARTET CAMERATA, to jeden z najwybitniejszych polskich zespołów kameralnych, który w czasie swojej wieloletniej działalności, od chwili powstania w kwietniu 1984 roku, zdobył uznanie międzynarodowej publiczności i krytyków.
Występował w renomowanych salach koncertowych Europy, Ameryki i Azji m.in: Alte Oper Frankfurt, Tokyo Bunka Kaikan Recital Hall, Sibelius Conservatory Great Hall (Helsinki), Bruxelles Great Hall of the Conservatory, De Doelen Concert Hall in Rotterdam, Concert Hall of the Radio Luxembourg, Sophia Philharmonic, Great Hall of the Conservatory of Bern, Monachium (the Great Hall of University), Sala Silvestre Revueltas Conjuto Cultural Ollin Yolitztli (Mexico City), Sala Teatru w Ermitażu i Konserwatorium w Sankt Petersburgu, Filharmonia Narodowa.
Brał udział w wielu festiwalach międzynarodowych m.in: w Ludwigsburger Schloßfestspiele, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Łańcucie, Kuhmo Chamber Music Festival, Festival de Wallonie, Festival van Flandern, Ost Belgien Festival, Plovdiv International Festival, Bodensee Festival, Warszawska Jesień, Festiwal Mozartowski w Warszawie, Sintra Festival (Portugalia).
Jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów muzycznych (Paryż – I nagroda, Tokyo – III nagroda, Monachium – III nagroda oraz w Portsmouth specjalne wyróżnienie Yehudi Menuhina za wykonanie III Kwartetu B. Bartoka.
Kwartet Camerata nagrał 28 płyt CD dla takich wytwórni jak DUX, Koch International, Ricercar, Thorofon. Były one wielokrotnie wyróżniane i nagradzane – „Diapason d’Or” (magazyn Diapason nr 410 – 1994 r), „Sforzando” (miesięcznik Crescendo nr 14 – 1995 r.) oraz „Pizzicato Supersonic Award” w Luksemburgu (2009).
Płyta KWARTETU CAMERATA z muzyką Schuberta, nagrana przez firmę DUX została ogłoszona przez miesięcznik płytowy Studio „Płytą Roku 1995”, a płyta firmy Ricercar, zawierająca kwartety Moniuszki i Dobrzyńskiego była nominowana do tej nagrody w 1997 roku.
Działalność Kwartetu Camerata została uhonorowana w 1991 roku przyznaniem nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego. Zespół był wielokrotnie nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk” (za nagrania kwartetów Schuberta, Dworzaka, Smetany, Szymanowskiego), a w 1999 roku został jej laureatem w kategorii muzyki kameralnej za płytę „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego.
W marcu 2004 członkowie zespołu odebrali z rąk Ministra Kultury odznaczenia „Zasłużony działacz kultury”, a w marcu 2009 brązowe medale „Zasłużony kulturze Gloria Artis”. Poza koncertami i nagraniami, zespół zajmuje się również pracą pedagogiczną i prowadzi od 1992 roku zimowe kursy dla kwartetów smyczkowych w Gorlicach. W dowód uznania otrzymał w 2003 roku od władz Gorlic symboliczne klucze do bram miasta, a w 2005 roku doroczną nagrodę Starosty Gorlickiego „Mosty Starosty”.
W 2003 roku zespół założył Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej.

Źródło: http://www.camerata.art.pl

Organizatorzy:
Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Link do wydarzenia na stronie Akademii Muzycznej w Gdańsku:

Projekt finansowany ze środków MNiSW z dotacji na działalność statutową Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

akademia muzyczna gdańsk