zdjęcie Tymczasowe zamknięcie do 29 listopada

Tymczasowe zamknięcie do 27 grudnia

Szanowni Państwo,

od soboty 7 listopada do 27 grudnia wszystkie instytucje kultury będą zamknięte dla publiczności, w tym również Polska Filharmonia Bałtycka. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dopuszcza jednak możliwość, przy uwzględnieniu zasad reżimu sanitarnego, „działalności związanej z prowadzeniem prób i przygotowaniem do organizacji wydarzeń artystycznych, pracy zdalnej i udostępniania zbiorów bądź spektakli online”. Postanowiliśmy skorzystać z tej możliwości.
W tej sytuacji cała 15. Gdańska Jesień Pianistyczna zostanie zrealizowana online. Poza koncertem inauguracyjnym, który zagrany zostanie z publicznością 6 listopada zgodnie z panującymi dotąd obostrzeniami, wszystkie pozostałe koncerty symfoniczne i recitale zostaną zarejestrowane w siedzibie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i udostępnione nieodpłatnie na naszym kanale YouTube.
Podobnie zrealizowany zostanie cykl „Gdańsk dla Muzyki Polskiej”. Koncert symfoniczny 11 listopada zrealizowany zostanie w formie bezpłatnego streamingu „na żywo” na kanale YouTube Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Z kolei koncerty kameralne będą zarejestrowane i również udostępnione bezpłatnie na naszym kanale YouTube. Do sieci przeniesiona zostanie również wystawa towarzysząca cyklowi „Gdańsk dla Muzyki Polskiej” pt. „Wystawa zdjęć Zbigniewa i Macieja Kosycarzy – Miasto Gdańsk”.
Na 2021 rok przeniesiony zostanie natomiast koncert „Organy + Upiór w operze”. O jego dokładnym terminie poinformujemy w późniejszym czasie.