logotype
September 2020
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
   
 
BUY TICKET

 

 

Strategic Sponsor PFB

energa nowe 

Main Sponsor of PFB 
Patron of Culture

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Concert series

See by year See by month See by week See Today Search Jump to month

MUZYKA W ZABYTKACH STAREGO GDAŃSKA


Thursday, 11/08/2016, 19:00
Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego, ul. Korzenna 33/35
 Tickets price  
BUY TICKET 
 Music in monuments of the Old Gdańsk

Od kilku lat gdańszczanie i turyści odwiedzający Gdańsk mają okazję uczestniczyć w muzycznych spotkaniach w historycznych obiektach grodu nad Motławą dzięki cyklowi koncertów Muzyka w Zabytkach Starego Gdańska. Koncerty są poprzedzone historycznymi prelekcjami Aleksanda Masłowskiego.


Mateusz Mroczek skrzypce
Michał Krężlewski
fortepian
Beata Kościelna
wiolonczela


Program:

Sergiusz Rachmaninow
Trio Elegijne nr 1

Astor Piazzola
Cuatro estaciones portenas de Buenos Aires

Michał Krężlewski - ukończył z wyróżnieniem Gdańską Akademię Muzyczną w klasie fortepianu profesora Waldemara Wojtala. Jest laureatem kilku krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych m. in. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny EPTA Belgia (2002) - II nagroda, Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. I J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim (2003) - I nagroda, nagrody specjalne za najlepszą interpretację utworów Bacha i Paderewskiego. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich artystów jak Berdard Riengeisen, Viera Nosina, Dang Thai Son, John O'Connor, Janusz Olejniczak. Koncertuje w Polsce i innych krajach Europy t. j. Wielka Brytania, Niemcy, Dania. Występuje solo i kameralnie towarzysząc instrumentalistom jak i wokalistom. Z pasją wykonuje muzykę od Bacha, przez niemieckich romantyków, aż do dzieł współczesnych. Od blisko dwóch lat Michal Krężlewski pracuje na rodzimej Akademii w charakterze pianisty – akompaniatora.

Michał Krężelewski

Mateusz Mroczek - ur.20.09.1982 naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku siedmiu lat. Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu oraz Konserwatorium Królewskie w Brukseli. Stypendysta programu Socrates Erasmus w HfM w Wuppertalu oraz stypendysta Rządu Belgijskiego. Finalista Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Jeunesses Musicales w Bukareszcie (2005). W latach 2008-2012 etatowy muzyk Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. W roku 2011 pełnił funkcję drugiego koncertmistrza Opery Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Od 2013 związany z Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku. Od 2014 r współtworzy duet z pianistą Michałem Krężlewskim.

Mateusz Mroczek

Beata Kościelna - urodzona 23.05 1987r. w Oleśnie, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, którą ukończyła w czerwcu 2009 roku w klasie wiolonczeli ad. Piotra Janosika (studia licencjackie) oraz absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie ukończyła studia magisterskie w 2011r. w klasie dr Dominika Połońskiego.
Podczas studiów w Krakowie współpracowała z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, w której zdobywała pierwsze doświadczenie orkiestrowe, a ich zakończeniu, w grudniu 2011 rozpoczęła pracę w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus w której gra do teraz. W czerwcu 2013 ukończyła podyplomowe studia na kierunku Zarzadzanie dla Twórców, Artystów i Animatorów kultury przy Uniwersytecie Warszawskim, a we wrześniu 2014 zdała egzamin do Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.
Jako członek orkiestry uczestniczyła w takich międzynarodowych projektach orkiestrowych jak Young Euro Classic (2007) oraz Neue Philharmonie Munchen ( 2015) a indywidualnie brała kilkakrotnie udział w kursach muzycznych w Darłowie i Żaganiu.
Jej zainteresowania pozamuzyczne to kultura i historia krajów postradzieckich, język rosyjski oraz podróże.

Beata Kościelna

 

Przewodnik: Aleksander Masłowski - z wykształcenia prawnik, z zamiłowania historyk, autor wykładów monograficznych, felietonów i opracowań z zakresu historii Gdańska, stały współpracownik m.in. Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przewodnik miejski specjalizujący się w historii dzielnic Gdańska od sześciu lat prowadzący spacery dla mieszkańców, w których biorą udział setki uczestników; tłumacz XIX-wiecznej gdańskiej literatury - w ramach projektu "Gdańsk XIX" współtworzy serię wydawniczą obejmującą polskie przekłady ważnych dla historii Gdańska dzieł napisanych w języku niemieckim; tropiciel miejskich mitów i badacz historii szczegółowej; twórca portalu Akademia Rzygaczy, skupiającego niegdyś grono amatorskich badaczy historii Gdańska.

 

Wstęp wolny

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Od kilku lat gdańszczanie i turyści odwiedzający Gdańsk mają okazję uczestniczyć w muzycznych spotkaniach w historycznych obiektach grodu nad Motławą dzięki cyklowi koncertów Muzyka w Zabytkach Starego Gdańska. Koncerty są poprzedzone historycznymi prelekcjami Aleksanda Masłowskiego.

 
 

Back