logotype
September 2020
M T W T F S S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
   
 
BUY TICKET

 

 

Strategic Sponsor PFB

energa nowe 

Main Sponsor of PFB 
Patron of Culture

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Concert series

See by year See by month See by week See Today Search Jump to month

KONCERTY Z CYKLU MUZYKA W ZABYTKACH STAREGO GDAŃSKA


Tuesday, 08/08/2017, 19:00
Kościół Zielonoświątkowców
 Tickets price  
BUY TICKET 
 Music in monuments of the Old Gdańsk

Karolina Gorgol-Zaborniak
oraz
Baltic String Quartet:


Tomasz
Diakun – skrzypce
Sylwia Kolińska – skrzypce
Tomasz Pozorski – altówka
Kamila Pietrzak – wiolonczela

Aleksander Masłowski - prelekcje

Program:

Nat King Cole
When I Falling Love

Ella Fitzgerald
The Shadow of Your Smile

Doris Day
Tea for Two

Erroll Garner
Misty

Elvis Presley
Can't Help Falling in Love

Harold Arlen i E.Y. Harburg
Over The Rainbow

Frank Sinatra
Fly Me To The Moon

Henry Mancini
Moon River

Louis Armstrong
What a Wonderful World

Prelekcje na temat miejsca poprowadzi Aleksander Masłowski.

2017.08.08 rdo fotopolska.eu
źródło: fotopolska.eu

 

Kościół Zielonoświątkowców
ul. Menonitów 2a, Gdańsk

 

2017.08.08 mapa koci

 

Koncerty w ramach cyklu będą się odbywać 1-5.08 i 8-12.08 włącznie.

Od kilku lat gdańszczanie i turyści odwiedzający Gdańsk mają okazję uczestniczyć w muzycznych spotkaniach w historycznych obiektach grodu nad Motławą dzięki koncertom z cyklu Muzyka w Zabytkach Starego Gdańska. Koncerty są poprzedzone historycznymi prelekcjami.

 

Tytuł: „The Man I Love"
Projekt „The Man I Love” to wspólna inicjatywa wokalistki Karoliny Gorgol -Zaborniak oraz kwartetu smyczkowego Baltic String Quartet.

W koncercie "The Man I Love" Karolina Gorgol-Zaborniak śpiewa z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego słynne piosenki - standardy jazzowe. Piosenki te były ongiś śpiewane przez znanych i lubianych wokalistów jak Nat King Cole, F. Sinatrę, E. Presleya czy L. Armstronga najczęściej o miłości z dedykacją dla kobiet. W projekcie „The Man I Love” przewrotnie kobieta śpiewa do mężczyzny.  Śpiewa takie przeboje, jak: "When I Falling Love", "The Shadow of Your Smile", "Tea for Two", "Misty", "Can't Help Falling in Love", "Over The Rainbow", "Fly Me To The Moon", "Moon River", "What a Wonderful World". Aranżacja tych piosenek na kwartet smyczkowy i głos dodaje tym utworom nowego wybrzmienia i kameralnego charakteru. To niezwykle intymny i osobisty projekt Karoliny Gorgol- Zaborniak.

Karolina Gorgol-Zaborniak to absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku- klasa prof. Ryszarda Minkiewicza, a takze Studiów Podyplomowych w Trinity College of Music-klasa prof. Hazel Wood oraz prof.Alison Wells. Uczestniczka wielu Wokalych Kursów Mistrzowskich znanych pedagogów: F.Barbieri, H.Lazarska, A.Pierce, I.Kremling, Ch.Elsner. Stypendystka Letniej Akademii Sztuki-Villa Decius/ British Polish Chamber of Commers (2002), Dartington Summer School (2003), Trinity College Scholarship Award (2004-2006), TCM Leche Award (2006-2007). Laureatka Nagrody Głównej Piosenki Towarzyskiej w Gdyni (1995), drugiego Miejsca w TCM Soloist Competition w Londynie (2005), półfinału Handel Competition w Londynie (2007) oraz nominacji do Złotego Medalu Szkoły TCM w Londynie (2007). Od roku 2005 Karolina nawiązała kilkuletnią współpracę z London Opera Players debiutując w Weselu Figara Mozart'a , a w 2007 z Mean Time Opera, gdzie wcieliła się w rolę Frasquity w Carmen. W 2004 roku została zaproszona do wykonania solowej kantaty 'Tra le Fiamme” G. F. Handel'a na Greenwich Festival of Early Music, która rok później również zadebiutowała na Handel Festival w Londynie. Uczestniczyła w takich wydarzeniach jak: Aix-en Provence Festival (2003), St.Martins-in-the-Fields Recital Series (2005), Schumman Festival (2006), Sundown Recital Series (2007). W październiku 2008 Karolina zaśpiewała partie Zuzi w premierowym wykonaniu opery 'Verbum Nobile' S. Moniuszki pod patronatem Ambasady Polskiej w Wielkiej Brytanii. Od stycznia 2009 jest solistką Teatru Muzycznego w Lublinie, gdzie występuje w roli Adeli (Zemsta Nietoperza), Krysi (Ptasznik z Tyrolu) Frascity (Carmen) oraz Królowej Nocy (Czarodziejski Flet). Jest odtwórczynią głównych ról m.in. Blondy, Olimpii, Noriny. W swoim dorobku ma również eksperymenty wokalne,gdzie chętnie miesza muzykę klasyczną z jazzem, a efektem tego był projekt Fundacji Młode Miasto z Trans City Orchestra uwieńczony koncertem w Kilonii w 2002 roku, a także długoletnia współpraca ze studiem nagraniowym w Gdańsku i w Londynie. W maju 2009 zaśpiewała solowa partie z filmu Pachnidło na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie., a w lipcu 2009 solowa partie z filmu Alien 3 na Festiwalu Muzyki Filmowej Fimucite na Teneryfie.


Zespół Baltic String Quartet -  istnieje już 10 lat. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku, obecnie związani z Filharmonią Bałtycką i Teatrem Muzycznym. Połączyła ich wspólna pasja, szerokie spojrzenie na sztukę i poczucie humoru. Muzycy spełniają się zarówno w projektach typowo klasycznych jak i bardziej nowatorskich. Włączają do repertuaru muzykę kameralną, rozrywkową, jazzową oraz elementy kabaretu. Koncertują głównie w Polsce a ich najciekawszą propozycją koncertową są przez siebie zaaranżowane Wariacje Goldbergowskie  J. S. Bacha. Kwartet jest także inicjatorem wielu zdarzeń muzycznych na terenie Trójmiasta. Zespół ściśle współpracuje z Gdańskim Towarzystwem Przyjaciół Sztuki. Wspólnie  z towarzystwem stworzyli dwa projekty muzyczne odbywające się w galerii GTPS: "Niedzielne spotkania z muzyką 13:13" i letnie koncerty „Klasyka nocą”.  Są także pomysłodawcami i producentami nietypowego cyklu koncertów- Chillout Classic. Są to sesje relaksacyjne z muzyką klasyczną, odbywające się cyklicznie w restauracji Miasto Aniołów. Ciekawostką tego projektu jest to, że widownia słucha kwartetu w kompletnych ciemnościach, leżąc na sofach, leżakach plażowych a nawet na podłodze. W maju 2015 roku wydali płytę  z muzyka filmową „Scent Of a Woman”(Zapach kobiety) W planach kwartetu jest nagranie projektu „The Man I Love” wraz z wokalistką Karoliną Gorgol-Zaborniak.

www.balticquartet.com

 

 

 

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

gdansk miasto wolnosci

PH_PMG_PA-pion.jpg

PATRONAT_HONOROWY-MARSZALEK_WOJEWODZTWA_POMORSKIEGO-pion_RGB-ONLY_FOR_WEB-2012.png

 

 
 

Back