logotype
October 2020
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
   
 
BUY TICKET

 

 

Strategic Sponsor PFB

energa nowe 

Main Sponsor of PFB 
Patron of Culture

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

TYPES OF CONCERT

See by year See by month See by week See Today Search Jump to month

WARIACJE, IMPROWIZACJE, SYMFONIE


Sunday, 25/09/2016, 18:00
Sala Koncertowa
 Tickets price  8-35zł
BUY TICKET 
 Chamber concert

schmitt chrisitan 

 millischer fabrice

Christian Schmitt organy
Fabrice Millischer
puzon
Konrad Mielnik
prowadzenie

Program:

Georg Friedrich Händel
Konert f-moll na puzon tenorowy i organy

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Sonata nr 3

Enrique Crespo
Improwizacja nr 1 na puzon solo

Gustav Merkel
Wariacje na temat Beethovena op. 109

Carl Maria von Weber
Romans na puzon tenorowy i organy

Charles-Marie Widor
Symfonia Nr. 6 op. 42, Allegro

Alexandre Guilmant
Morceau Syphonique op. 88

 

Po ogromnym sukcesie w ARD International Music Competition Fabrice Millischer został uznany za jednego z najbardziej utalentowanych współczesnych puzonistów europejskich. Fabrice Millischer jest pierwszym i jedynym zwycięzcą tego konkursu w kategorii puzonu. Jego nazwisko jest doskonale znane w świecie muzycznym, nie tylko muzyki poważniej.
Choć w dzieciństwie swoje ulubione muzyczne standardy grał na pianinie, ostatecznie zdecydował się na wiolonczelę i puzon. Przez całe studia w Konserwatorium w Tuluzie zdobywając najwyższe noty. Wciąż nie będąc pewnym, któremu instrumentowi poświęcić się całkowicie, podjął dalsza edukację w CNSMD w Lyonie, gdzie uczestniczył w puzonowych kursach u takich profesorów, jak Michel Becquet, Alain Manfrin oraz na puzonie historycznym u Daniel Lassalle. W tym samym czasie studiował wiolonczelę na paryskim CNSMD u Philippe’a Mullera, Rolanda Pidouxa u Xaviera Philipsa. W 2006 Fabrice Millischer założył kwartet Quartbone, w którego składzie znaleźli się Aurélien Honoré, Jean-Philippe Navrez oraz Fabien Dornic. Ideą zespołu jest propagowanie muzyki puzonowej z okresu od baroku po współczesność. Muzyk koncertuje także ze słynnymi zespołami wykonującymi muzykę barokową: „Le Concert de Nations” prowadzonym przez Jordiego Savalla oraz “Sasqueboutiers” Daniela Lassalle’a i Jean-Pierre Canihac oraz “Insula Orchestra” Laurence’a Equilbey’ego.

Artysta jest chętnie zapraszamy do wspólnego wykonywania koncertów przez Wiedeńską Orkiestrę Kameralną, Orkiestrę Radiową ze Stuttgartu, Orkiestrę Symfoniczną z Cannes czy Narodową Orkiestrę Symfoniczną. W ramach licznych tras koncertowych odwiedził Pekin, Tokio, Seul, Monachium, Genewę czy Paryż. Gra także na wielu festiwalach poświęconych muzyce wykonywanej na instrumentach dętych.

W kręgu muzycznych zainteresowań Fabrice’a Millischera ważne miejsce zajmuje muzyka najnowsza, co przyczyniło się do powstania wielu nowych kompozycji na instrumenty dęte, często zadedykowanych właśnie temu wyjątkowemu artyście. Wśród nich znalazły się koncerty (Jean Guillou, Patrick Burgan) oraz utwory kameralne (m.in. Alain Celo).

Christian Schmitt, organista i pedagog, jest także popularyzatorem romantycznego programu, choć jego repertuar wykracza znacznie poza zakres tej epoki. Jest laureatem nagrody ECHO Klassik i jednym z najbardziej cenionych muzyków, koncertujących na wielu historycznych organach w całej Europie.

Nagrał komplet dzieł organowych Haendla i Brixita, wziął udział w festiwalach organowych Bachwoche Ansbach i Arp-Schnitger-Festival w Groningen w 2015 roku. Od 2014 roku jest głównym organistą i kuratorem serii koncertów organowych wykonywanych z towarzyszeniem Bamberskiej Orkiestry Symfonicznej, z którą w sezonie 2015/2016 występował też jako solista. W tym samym roku zadebiutował z Orkiestrą Bochum na Tajwanie.

 
 

Back