logotype
October 2020
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
   
 
BUY TICKET

 

 

Strategic Sponsor PFB

energa nowe 

Main Sponsor of PFB 
Patron of Culture

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

TYPES OF CONCERT

See by year See by month See by week See Today Search Jump to month

KONCERT FAMILIJNY – NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI DLA NAJMŁODSZYCH


Sunday, 09/10/2016, 12:00
Sala Koncertowa na Ołowiance
 Tickets price  10-40zł
BUY TICKET 
 Family concerts

foto familijny kopia

Martyna Ciok, Kamil Zięba wokal
Piotr Ptak klarnet
Adam Sychowski fortepian
Jarosław Praszczałek prowadzenie koncertu

Piosenki z filmów "Akademia Pana Kleksa", fragmenty programu "Domowe przedszkole", przeboje muzyki popularnej. Przemierzając kolejne ziemskie kontynenty, młodzi słuchacze poznają zaczarowany świat piosenki. W trakcie koncertu usłyszymy przeboje z filmów Walta Disneya, a także gorące rytmy afrykańskie i szybkiego rock’n’rolla.

W programie:
"A ja wole moja mamę"
"Mam fryzurę na cebulę"
"Orkiestry dęte"
"Hakuna matata"
"Zuzia - lalka nieduża"
"Meluzyna"
"Najłatwiejsze ciasto w świecie"
"Kochaj czworonogi"
"Blues Suede Shoes"
"Konik"
"Udało prawie się"
"Ty druha we mnie masz"
"Mam tę moc"

 

kamil zieba 

Kamil Łukasz Zięba swoje pierwsze artystyczne kroki stawiał w Rzeszowskim Centrum Sztuki Wokalnej. Jako słuchacz tej szkoły zdobył wiele nagród na Ogólnopolskich i Międzynarodowych Festiwalach Piosenki. Jest finalistą Festiwalu “Droga do Gwiazd” w Sankt Petersburgu i Światowego Festiwalu “Carpathia” w Rzeszowie, laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej “Reflektor” w Koszalinie i Festiwalu Poezji Śpiewanej w Stargardzie Szczecińskim.
Kolejnym i decydującym etapem jego podróży w świecie śpiewu i teatru była specjalność “MUSICAL” na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, którą ukończył w 2012 r.
Występował na deskach teatrów w całej Polsce. Swoją przygodę z musicalem rozpoczął w Rzeszowskim Teatrze im. Wandy Siemaszkowej, w spektaklu “Ania z Zielonego Wzgórza”. Kreował główną rolę w musicalu “Wonderful Town” Leonarda Bernsteina, który powstał przy współpracy Filharmonii Bałtyckiej i Gdańskiej Akademii Muzycznej. Współpracował z Teatrem Miejskim w Gdyni w spektaklu muzycznym “Słodkie Lata 20,30” i z Teatrem Muzycznym Tintilo w Warszawie. Brał udział w nagraniach dla Telewizji Polskiej i Warszawskiego Studia Accantus. Pracował również jako wykładowca Aktorstwa i Plastyki Ruchu w Gdyńskiej Szkole Artystycznej.
Od trzech lat jest solistą Warszawskiej Filharmonii Narodowej w programach edukacyjnych prezentowanych na terenie całego kraju. Obecnie można zobaczyć go w Sopockim Teatrze Atelier w spektaklach “Medea, moja Sympatia” i “Gołoledź”, w spektaklach muzycznych oraz koncertach Teatru Nowa Scena w Bydgoszczy, oraz w Gliwickim Teatrze Muzycznym w spektaklu “Rodzina Addamsów”.

Martyna Ciok - absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrołęce na skrzypcach, Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalnym, sekcja piosenki oraz LXXV L.O. im Jana III Sobieskiego w Warszawie.
Była finalistką muzycznego programu telewizyjnego „Śpiewaj i Walcz”. Występowała na 47 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie Debiuty 2010 r, a także była uczestniczką programu „The voice of Poland” w drużynie Andrzeja Piasecznego.
Od 2012 roku pracuje w Filharmonii Narodowej w Warszawie jako solistka rozrywkowa.
Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, na wydziale wokalistyki estradowej.
Od września Martynę można oglądać w programie „Mam talent” w TVN.

 

 piotr ptak

Piotr Ptak ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w klasie klarnetu prof. Mirosława Pokrzywińskiego. Ponadto doskonalił swój warsztat pod kierunkiem instrumentalistów takich, jak: Guy Deplus, Guy Dangain, Charles Neidich, Ernesto Molinari, Julian Bliss, Jean Michel Dusard, Patrick Messina, Edvard Bruner, Mieczysław Stachura oraz Andrzej Janicki. Jest laureatem nagród na konkursach muzyki solowej i kameralnej oraz dwukrotnym stypendystą Austriackiego Forum Kultury. Otrzymał również stypendium Ministra Kultury „Młoda Polska”. Jako muzyk orkiestrowy grał pod batutą wielu polskich i zagranicznych dyrygentów, byli to m. in. Jerzy Maksymiuk, Jacek Kasprzyk, Antoni Wit, Krzysztof Penderecki, Andrey Boreyko, Massimiliano Caldi, czy Rafael Payare. Koncertował w wielu krajach europejskich oraz w Chinach, Korei Południowej i Tajwanie. Uczestniczył w nagraniach muzyki symfonicznej i filmowej, niektóre z nich uzyskały nominację do nagrody Fryderyka.
Piotr Ptak współpracował z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Sinfonią Viva, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Teatrem Polskim w Warszawie, Teatrem Muzycznym im. J. Kiepury w Warszawie oraz Teatrem IMKA. Na stałe współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie i ZPiT UW "Warszawianka". Prowadzi również działalność pedagogiczną w PSM I i II st. im. I.J. Paderewskiego w Żyrardowie.

Jarosław Praszczałek - dyrygent, kompozytor, instrumentalista, pedagog. Ukończył z wyróżnieniem dyrygenturę symfoniczno-operową na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Szymona Kawalli. Obecnie jest doktorantem na macierzystej uczelni. Swoje umiejętności doskonalił na międzynarodowych kursach dyrygenckich prowadzonych przez takich mistrzów batuty, jak Colin Metters, Frank Cramer, Łukasz Borowicz i Paweł Kotla. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2007 roku.
Jest dyrygentem Chóru Miasta Tarczyna oraz Orkiestry Dętej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie. Współpracuje z Wydziałem Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (m.in. przy realizacji opery G. Pucciniego Siostra Angelica), Teatrem Rozmaitości w Warszawie (spektakl Nietoperz), orkiestrą perkusyjną „Żyrardowskie Uderzenie” oraz Elbląską Orkiestrą Kameralną. Dokonuje regularnie prawykonań utworów muzyki nowej (m.in. Nikolet Burzyńskiej, Marcina Łopackiego, Eunho Changa).
W 2014 roku w ramach programu „Scena Młodych” Warszawskiej Opery Kameralnej przygotował i poprowadził wieczór współczesnej opery kameralnej FuturOpera – jako autor projektu, kierownik muzyczny i dyrygent, podczas którego zaprezentowano trzy miniopery młodych kompozytorów: Wasserstimmen Dariusza Przybylskiego (polska premiera), Labirynt Orfeja Nikolet Burzyńskiej (prapremiera) oraz Three Tall Tales of Doctor Monsieur Façade Ryana Latimera (prapremiera).
Oprócz pracy dyrygenckiej zajmuje się także kompozycją, pisząc głównie muzykę filmową i teatralną. Jest również muzykiem instrumentalistą, improwizatorem, laureatem międzynarodowego konkursu improwizacji fortepianowej inspirowanej obrazem filmowym Transatlantyk Instant Composition Contest 2012. Od 2011 roku pracuje jako prelegent muzyczny w Filharmonii Narodowej w Warszawie, gdzie poprowadził już ponad 800 koncertów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży popularyzujących wiedzę o muzyce.
Strona internetowa artysty: www.jaroslawpraszczalek.com

 

Bilet rodzinny w cenie 85 zł.

 
 

Back