logotype
October 2020
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
   
 
BUY TICKET

 

 

Strategic Sponsor PFB

energa nowe 

Main Sponsor of PFB 
Patron of Culture

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

TYPES OF CONCERT

See by year See by month See by week See Today Search Jump to month

FANTAZJA GITAROWEJ SYMFONIKI


Thursday, 20/04/2017, 19:00
Sala Koncertowa
 Tickets price  10-50zł
BUY TICKET 
 Symphonic concert

Paweł Przytocki – dyrygent
Marcin Dylla – gitara
Orkiestra Symfoniczna PFB


Program:

J. Turina
Danzas fantasticas


J. Rodrigo
Concierto de Aranjuez


C. Debussy
Printemps  (suita symfoniczna)


A. Roussel
Bachus i Ariadna Suita nr 2

Paweł Przytocki współpracuje z większością orkiestr filharmonicznych w Polsce, a także z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi za granicą: m.in. z Budapest Concert Orchestra, Orchestra Sinfonika de Xalapa, Real Filharmonia de Galicia, Capella Istropolitana w Bratysławie, Neue Philharmonie Westfalen, Philharmonisches Staatsorchester Halle, Bilkent Symphony Orchestra w Ankarze, Filharmonią im. Janacka w Ostrawie, Filharmonią Słowacką w Bratysławie, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Ukrainy w Kijowie, Filharmonią Narodową w Santiago, Filharmonią Narodową w Zagrzebiu. Przytocki występował z polskimi orkiestrami wielokrotnie w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Francji i Hiszpanii. Regularnie uczestniczy w międzynarodowych festiwalach muzycznych: Athens Festival, Musikfest Stuttgart, Flanders Festival, La Chaise-Dieu Festival, Kissinger Sommer, Bratislava Musik Festival, Augsburger Mozartsommer, Prague Spring, Wratislavia Cantans. Artysta występował również w wielu prestiżowych ośrodkach muzycznych Europy, takich jak: Wiedeń (Musikverien), Berlin (Konzerthaus), Bruksela (Palais des Beaux-Arts), Santiago (Teatro Municipal), Paryż (Théâtre du Châtelet), Hamburg (Musikhalle) oraz Bonn (Beethovenhalle). Dokonał on również nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji oraz nagrań płytowych dla wytwórni DUX, Aurophon i Point Classics. Jego nagranie I Symfonii Rachmaninowa zostało wyróżnione przez amerykański magazyn muzyczny
La folia (obok takich kreacji, jak V Symfonia Beethovena pod batutą Carlosa Kleibera oraz Appasionata 1960 Światosława Richtera) jako przykład rzadko spotykanej intensywności i zaangażowania w muzyce. Od roku 2005 Przytocki jest dyrygentem Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. W sezonie 2005/2006 przygotował premierę Spartakus Chaczaturiana oraz prowadził spektakle Oniegin Czajkowskiego, Traviatę Verdiego, a także La Boheme Pucciniego. W sezonie 2006/2007 dyrygował premierą baletu Oniegin w choreografii Johna Cranko. W latach 2008-2012 Paweł Przytocki obejmował stanowisko Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Marcin Dylla zaliczany jest przez wielu krytyków muzycznych i melomanów do grona najwybitniejszych gitarzystów klasycznych na świecie. Swoją pozycję zawdzięcza m.in. niespotykanej ilości nagród na konkursach muzycznych. W latach 1996-2004 siedemnastokrotnie zdobył pierwsze miejsce na najbardziej prestiżowych, międzynarodowych konkursach gitarowych, odbywających się w Europie i USA. Wielokrotnie honorowany był nagrodami publiczności oraz orkiestr, z którymi występował. W 2002 roku na VII Miedzynarodowym Konwencie Gitarowym w Alessandrii Marcin Dylla otrzymał również nagrodę krytyków muzycznych: "Złotą Gitarę" dla najlepiej zapowiadającego się młodego gitarzysty. Renomę Marcina Dylli w artystycznym życiu Europy ugruntowuje udział w wielu festiwalach muzycznych, prowadzenie lekcji mistrzowskich, współpraca z wybitnymi muzykami i orkiestrami oraz liczne recitale w prestiżowych salach koncertowych świata.

MarcinDylla1.jpg
Na zdjęciu: Marcin Dylla

 
 

Back