Gdynia Classica Nova – Koncert Bachowski

Orkiestra PFB
Rafał Kłoczko – dyrygent
Justyna Khil – sopran
Jakub Foltak – kontratenor
Adrian Janus – baryton

Program:

Jan Sebastian Bach
Toccata i Fuga d-moll BWV 565 (opracowanie orkiestrowe) [8’]
Mein Herze schwimmt im Blut BWV 199 [24’]
Vergnügte Ruh, beliebte Seelenlust BWV 170 [23’]
Ich habe genug BWV 82 [25’]
Tercet z Wenn meine Trübsal als mit Ketten BWV 38 [4’]

Rafał Kłoczko
Absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki na kierunkach: dyrygentura, teoria muzyki i kompozycja, oraz Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie, gdzie w 2019 roku otrzymał tytuł doktora nauk muzycznych. Ponadto kształcił się w Wiedniu (Universität für Musik und darstellende Kunst) i Warszawie. W 2021 roku ukończył w Szkole Głównej Handlowej prestiżowe studia na kierunku zarządzanie kulturą.
Jako dyrygent dał się poznać nie tylko jako znakomity interpretator dzieł operowych, ale i symfonicznych, występując na scenach w całym kraju i za granicą. Poza pracą dyrygencką ważnym elementem działalności jest twórczość aranżerska. Jego opracowania były prezentowane na wielu polskich i zagranicznych scenach. Niejednokrotnie były także prezentowane na antenie Polskiego Radia. Twórczość kompozytorska obejmuje kilkadziesiąt tytułów (utwory kameralne, wokalno‑instrumentalne, symfoniczne). Dzieła te były prezentowane niemal we wszystkim ważniejszych polskich ośrodkach muzycznych oraz nagradzane na konkursach.
Działalność i twórczość Rafała Kłoczko od początku aktywności zawodowej były docenianie, czego dowodem są nie tylko znakomite recenzje, nagrody oraz wyróżnienia na konkursach kompozytorskich i dyrygenckich, ale także liczne stypendia w ramach prestiżowych programów. W 2021 roku wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Filharmonii Zielonogórskiej, stając się najmłodszą w kraju osobą pełniąca tego typu funkcję.

rafalkloczko.com
facebook.com/rafalkloczko

Współpraca: Miasto Gdynia

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia piątek, 2/06/2023, 19:00
Cena 10-20 zł
Miejsce Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni
Kategorie Wydarzenia Filharmonii, Gdynia Classica Nova, Koncert symfoniczny
Nie akceptujemy już rejestracji na to wydarzenie