Gdańskie Centrum Muzyczno-Kongresowe na wyspie Ołowianka

Z początkiem 2006 roku oddaliśmy do Państwa dyspozycji jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Stworzone w celu organizowania m.in. zjazdów, sympozjów, konferencji, seminariów, wystaw, szkoleń, imprez artystycznych i okolicznościowych – odpowiada najwyższym światowym standardom. Dysponujemy techniką najnowszej generacji, ekskluzywnymi salami o różnicowanym charakterze, sprawnym i doświadczonym personelem oraz dostępnością do bogatej bazy noclegowej.

Zapewniamy również obszerne zaplecze administracyjno-socjalne z podstawowym wyposażeniem dla potrzeb kongresów oraz odpowiednią liczbę miejsc parkingowych.

Budynek jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Gdańskie Centrum dysponuje nowoczesną techniką komunikacji medialnej. Na naszym terenie działa również hotel, trzykondygnacyjna restauracja z tarasem widokowym, z którego można podziwiać Stare Miasto.

Tuż obok znajduje się koło widokowe AmberSky.

Atrakcyjna przestrzeń i negocjowalne ceny najmu skłaniają szereg organizacji, instytucji i przedsiębiorstw do korzystania z naszej oferty. Do tej pory byli wśród nich zarówno uznani artyści jak i przedstawiciele polskiego i światowego biznesu oraz polityki. Sala Kongresowo-Koncertowa rezerwowana jest już z kilkuletnim wyprzedzeniem.

W Gdańskim Centrum Muzyczno-Kongresowym na Ołowiance odbyły się różnego typu spotkania wielu największych polskich i międzynarodowych koncernów, takich jak: ENERGA SA, Gdańska Stocznia Remontowa, Grupa Lotos S.A., McDonald's.

Unikalnym atutem Gdańskiego Centrum Muzyczno-Kongresowego jest możliwość podniesienia prestiżu spotkania przez wzbogacenie go wyjątkową oprawą muzyczną, jaką jest niewątpliwie koncert Orkiestry Symfonicznej.

Centrum – będące siedzibą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej – posiada ku temu doskonałe warunki. Filharmonicy gdańscy należą do polskiej czołówki orkiestr, a Sala, w której organizują Państwo spotkanie, może bez trudu może przeobrazić się w jedną z najpiękniejszych i najnowocześniejszych sal kongresowych Europy.

Zapraszamy do wynajmowania naszych wnętrz i terenów oraz korzystania z bogatej oferty artystycznej.

Pomieszczenia pod wynajem:

• SALA KONGRESOWO-KONCERTOWA
    850-1000 miejsc (850 miejsc – w ustawieniu koncertowym z orkiestrą symfoniczną, 1000 miejsc – w ustawieniu kongresowym)
  • SALA KAMERALNA
    200 miejsc
  • SALA BIAŁA
    180 miejsc
  • SALA DĘBOWA
    100 miejsc
  • SALA NAD MOTŁAWĄ
    50 miejsc
  • SALA PRASOWA
    40 miejsc
  • SALA BANKIETOWA / FOYER
    łączna powierzchnia: 1700 m2
  • PLAC PARKINGOWY
    100 miejsc

Baza hotelowo-gastronomiczna w promieniu 500 m:

• Hotel Królewski * * *
  • ul. Ołowianka 1
  • Hotel Gdańsk * * * *
  • Hotel Podewils * * * * *
  • Radisson Blu Hotel * * * * *
  • Qubus Hotel * * * *
  • Hotel HANZA * * * *
  • Hotel Sadova * * * *
  • Holiday Inn Gdańsk * * * *
  • Hotel PURO
  • Hotel Mercure Hevelius Gdańsk
  • Hotel Novotel Gdańsk Centrum
  • Hotel Bonum
  • Marina Club Hotel
  • Dom Muzyka
  • Villa Biała Lilia
  • Restauracja Filharmonia
  • Ołowianka B&B

Najważniejsze wydarzenia w GCMK:

• 29. Europejskie Sympozjum Peptydowe z udziałem 2 tys. uczestników i 4 tys. m2 powierzchni wystawienniczej,
  • obchody 25-lecia przyznania Pokojowej Nagrody Nobla Prezydentowi Lechowi Wałęsie z udziałem wielu przywódców państw i narodów m.in.: Dalajlamy XIV, Prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego, José Manuel Durão Barroso, premiera Donalda Tuska,
  • uroczysta Konferencja z okazji 20-lecia Upadku Komunizmu z udziałem m.in. Prezydenta Vaclava Havla, premiera Donalda Tuska.

Kierownik działu wynajmu
/ terminy, oferty, umowy