Zakończenie sezonu artystycznego 2021/2022

Przerwa [20']

Mieczysław Karłowicz – Symfonia e-moll Odrodzenie op. 7 [47']

Stanislav Ioudenitch
Pianista znany z porywającej techniki i przekonujących wykonań muzycznych. Należy do elitarnego grona laureatów Złotego Medalu Cliburna – zdobył złoty medal na XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Van Cliburna. Otrzymał także nagrodę Steven De Groote Memorial Award za najlepsze wykonanie muzyki kameralnej. Jego nadzwyczajne, ciepłe występy przyniosły mu także nagrody m.in. na konkursach Busoniego, Kapella, Marii Callas i New Orleans.
Ioudenitch występował w najważniejszych międzynarodowych ośrodkach kulturalnych, takich jak Carnegie Hall (Nowy Jork), Kennedy Center (Waszyngton), Gasteig (Monachium), Conservatorio Verdi (Mediolan), Teatr Maryjski (St. Petersburg), International Performing Arts Center (Moskwa) czy Forbidden City Concert Hall (Pekin). Miał też zaszczyt współpracować z takimi dyrygentami, jak James Conlon, Valery Gergiev, Mikhail Pletnev, James DePreist, Günther Herbig, Asher Fisch, Stefan Sanderling, Michael Stern, Carl St. Clair i Justus Franz. Wkrótce ukażą się nagrania Strawińskiego, Trois Mouvements de Petrouchka, wyprodukowane przez wielokrotnie nagradzanego Grammy producenta Thomasa Frosta (który wyprodukował wiele nagrań Vladimira Horowitza), oraz Brahmsa i Mendelssohna z Park Piano Trio, nagrane w La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii.
Jego nauczycielami byli: Natalia Vasinkina, Dmitri Bashkirov, Leon Fleisher, Murray Perahia, Karl Ulrich Schnabel, William Grant Naboré i Rosalyn Tureck w International Piano Foundation w Como we Włoszech (obecnie International Piano Academy Lake Como). Następnie został najmłodszym pedagogiem zaproszonym do prowadzenia kursów mistrzowskich w Akademii. Stanislav Ioudenitch jest założycielem International Center for Music na Park University (Kansas City), gdzie pełni funkcję dyrektora artystycznego i wykładowcy fortepianu. Ponadto jest dyrektorem Young Artists Music Academy (Kansas City) oraz wiceprezesem Piano Academy nad jeziorem Como. Od 2017 roku jest profesorem nadzwyczajnym w Oberlin Conservatory.

Główny Sponsor PFB – Mecenas Kultury

pge 22 poziom 100