logotype

Rolf Beck od ponad dwudziestu lat prowadzi Chór Orkiestry Symfonicznej w Bambergu; jest również założycielem oraz dyrektorem artystycznym Akademii Chóralnej Festiwalu Muzycznego Schleswig-Holstein. Jego zainteresowania repertuarowe koncentrują się wokół wielkich oratoriów i chóralnych dzieł sakralnych, oraz na muzyce współczesnej. W ramach specjalnego koncertu z Orkiestrą Symfoniczną w Bambergu zestawił Noc Walpurgii Mendelssohna z Kantatą Faustowską Schnittkego.

Wraz z Chórem Orkiestry Symfonicznej w Bambergu koncertował w najważniejszych centrach muzycznych w Niemczech i Europie, a także w krajach Ameryki Południowej i Japonii. W Izraelu dyrygował Pasją św. Jana, która była po raz pierwszy wykonana przez zespół gościnny. W ostatnich latach z wielkim powodzeniem gościł na takich festiwalach, jak: Białe Noce w Petersburgu, Praska Wiosna, Festiwal Muzyczny w Rheingau, Festiwal Mozartowski w Würzburgu, Festiwal w Herrenchiemsee, La Folle Journée au Japon oraz Festiwal Beethovenowski w Warszawie.

Z Akademią Chóralną Festiwalu Muzycznego Schleswig-Holstein odbył tournée po Hiszpanii, Rosji, Chinach i Japonii. Do licznych orkiestr, z którymi współpracował zaliczają się m.in. Orkiestra Symfoniczna w Bambergu, Filharmonia Czeska, Praska Orkiestra Symfoniczna, Orkiestra Gulbenkiana w Lizbonie, Orkiestra Symfoniczna w Jerozolimie, Orkiestra Filharmonii w Osace, Szanghajska Orkiestra Symfoniczna i Orkiestra Ensemble Kanazawa.

Rolf Beck szczególnie zainteresowany jest pracą z młodymi muzykami. Wiosną i latem 2008 sukcesem zakończyły się jego koncerty z Fantazję chóralną Beethovena (Szanghaj, Kanazawa i Tokio) i Mszą h-moll Bacha (Brno i Praga), na których partie solowe wykonywali byli uczestnicy Akademii Chóralnej. Latem 2009 poprowadził niemiecką premierę Pasji św. Jana Bacha w inscenizacji Roberta Wilsona w teatrze w Kilonii. Z wielkiej liczby nagrań płytowych Rolfa Becka szczególnie godne uwagi są rejestracje Uczty Aleksandra Händla, Petite Messe solennelle Rosiiniego oraz Oratorium Bożonarodzeniowe Bacha.