logotype

A-Zuckermann-07-090608FBroedeAriel Zuckermann jest obecnie jednym z najbardziej cenionych na świecie dyrygentów młodego pokolenia.

Studiował dyrygenturę u legendarnego Jormy Panuli w Królewskiej Akademii Muzycznej w Sztokholmie. W maju 2004 roku ukończył monachijską Musikhochschule jako student Bruna Weila, a w styczniu 2007 roku został dyrektorem muzycznym renomowanej Gruzińskiej Orkiestry Kameralnej (Georgian Chamber Orchestra), której siedzibą… jest Ingolstadt (Niemcy) – miasto słynące także z zakładów Audi. 

W sezonie 2013/2014 zadebiutował z Orchestre de Chambre de Lausanne oraz z Orkiestrą Maggio Musicale Fiorentino podczas słynnego festiwalu o tej samej nazwie. W najbliższych planach ma nagranie nowej płyty „Contemporary Klezmer” z własnym zespołem Kolsimcha oraz London Symphony Orchestra.
W latach 2003-2004 Ariel Zuckermann był dyrygentem asystentem Ivána Fischera w Budapest Festival Orchestra. W tym okresie miał możliwości licznych występów z różnorodnym repertuarem, co zdobyło uznanie krytyki.

Recenzenci i publiczność świetnie przyjęli debiut Ariela Zuckermanna z Deutsches Symphonie-Orchester Berlin w Filharmonii Berlińskiej w 2007 roku. Podobnie – jego tournée po Hiszpanii z Orquesta Sinfónica de Euskadi w 2009 roku.

Ariel Zuckermann dyrygował koncertami i nagraniami takich znakomitych orkiestr, jak: Bayerische Staatsorchester, NDR Radiophilharmonie, Sinfonieorchester Basel, Luzerner Sinfonieorchester, Izraelska Orkiestra Filharmoniczna, Bremer Philharmoniker, Węgierska Narodowa Orkiestra Filharmoniczna, Budapest Festival Orchestra, Orkiestra Filharmonii Czeskiej, Bamberger Symphoniker, Deutsche Radio Philharmonie, WDR Sinfonieorchester Köln, Duńska Narodowa Orkiestra Symfoniczna, czy znakomitych orkiestr kameralnych z Zurychu, Bazylei i Stuttgartu oraz Camerata Salzburg.
Dyrygował też nową inscenizacją opery Gaetano Donizzettiego Viva la mamma oraz operą komiczną Georga Philippa Telemanna Pimpinone w Bayerische Staatsoper w Monachium.

Karierę artystyczną Ariel Zuckermann zaczął jako flecista, zwyciężając w wielu międzynarodowych konkursach. Studiował w Monachium u Paula Meisena i Andrasa Adorijana, a także u Alain Marion i Aurèle Nicolet.