logotype

Hanna DysAbsolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Prof. Romana Peruckiego oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu, w klasie organów Prof. Wolfganga Zerera. Doskonaliła swe umiejętności na studiach solistycznych (Konzertexamen) w hamburskiej uczelni pod kierunkiem Prof. Wolfganga Zerera i Prof. Pietera van Dijka, uzyskując w 2007 roku dyplom z wyróżnieniem.

Wielokrotna stypendystka Otto Stötterau Stiftung oraz Brahms Stiftung. Laureatka Międzynarodowego Konkursu Organowego w Rumi, półfinalistka Międzynarodowego Konkursu Organowego im. J.G. Silbermanna we Freibergu.

Odbyła liczne kursy mistrzowskie w wielu krajach europejskich m. in. u Prof. J. Laukvika, Prof. L. Ghielmi, Prof. O. Latry, Prof. E. Lebrun, Prof. S. Landale. W 2009 roku uzyskała doktorat w zakresie sztuki muzycznej. Jest adiunktem na Wydziale Instrumentalnym gdańskiej Akademii Muzycznej oraz pedagogiem w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. w Gdańsku. Prowadzi ożywioną działalność koncertową, zarówno jako solistka jak i kameralistka.

Występowała na festiwalach muzyki organowej w Polsce, Niemczech, Holandii, Finlandii, w Czechach, na Węgrzech, we Włoszech i in. Współpracuje z wieloma znakomitymi instrumentalistami i wokalistami wykonując szeroki repertuar. Ma na swoim koncie współpracę m.in z Polską Filharmonią Bałtycką, Polską Orkiestrą Kameralną, z chórem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Akademii Medycznej. Prezentuje organy Katedry Oliwskiej.

Nagrywała dla Polskiego Radia i TV. Nominowana do nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców Kultury (2010).