logotype

Klemens SchnorrUrodzony w 1949 roku. Absolwent Akademii Muzycznej i Uniwersytetu w Monachium (klasa organów Franza Lehrndorfera oraz klasa muzykologii Rudolfa Bockholdta). Już jako uczeń był organistą w byłym kościele zakonnym w rodzinnej miejscowości - Amorbach.

Jest laureatem konkursów organowych w Avilli, w Bolonii i w Monachium (ARD). Obecnie jest doradcą artystycznym dynastii książąt Leiningen oraz dyrektorem artystycznym cyklu Amorbach Abbey Concerts. Obecnie jest profesorem klasy organów w Akademii Muzycznej we Freiburgu oraz gościnnym wykładowcą w Italian Organ Academy w Pistoi. Do 2012 roku był organistą katedralnym we Freiburgu. Do czasu objęcia tej posady był muzykiem kościelnym, wykładowcą oraz rzeczoznawcą do spraw organów w Würzburgu i w Monachium. W latach 2002/03 był rektorem Academy of Catholic Ecclesiastical Music and Music Education w Regensburgu.

Poza działalnością pedagogiczną i koncertową działa jako redaktor opracowujący i wydawca dzieł z zakresu muzyki i gry organowej (Lexikon of Theology and the Church, Herder-Verlag/Freiburg, Organ Music Handbook, Bärenreiter-Verlag/Kassel).