logotype

Urodzony w 1963 roku w Vicenza. Ukończył klasę organów i kompozycji StefanoInnocentiego oraz klasę klawesynu Andrea Marconiego. Studiował historię muzyki na Uniwersytecie Sztuki i Filozofii w Padwie, co miało znaczący wpływ na jego zainteresowanie muzyką XVII i XVIII wieku.

Regularnie koncertuje zarówno we Włoszech jak zagranicą (kraje europejskie, USA, Ameryka Południowa, Egipt). Koncertuje jako organista i klawesynista oraz członek różnorakich grup instrumentalnych. Jest wykładowcą w Konserwatorium w Vicenza. Od 1990 roku dyrygentem i klawesynistą w zespole „Andrea Palladio”. Wielokrotnie inaugurował odrestaurowywane jaki nowobudowane organy.

W swoim dorobku artystycznym posiada wiele płyt CD, w tym m.in. pierwsze na świecie nagranie koncertów Giuseppe Sammartini'ego na organy i orkiestrę. Nagrywał dla Ricordi, Discantica, Tactus i RivoAlto. Wspólnie ze skrzypkiem Giovannim Guglielmo nagrał sonaty oraz koncerty na skrzypce i klawesyn G. Meneghettiego. W 2002 roku za płytę „Organistorici del vicentino” otrzymał nagrodę „Coup de Coeur” przyznawaną przez belgijskie czasopismo „Magazine de L'orgue”. Publikował teksty poświęcone włoskiej muzyce XVIII wieku.