photo ARCHI wOrkiestra Kameralna "ARCHI" jest zjawiskiem wyjątkowym w ukraińskim życiu muzycznym. Założona w 1991 roku przez 16 absolwentów, studentów i profesorów z Ukraińskiej Narodowej Akademii Muzycznej, jest wspólnotą osób podobnie myślących, entuzjastów i przedstawicieli tej samej szkoły wykonawczej. Reprezentują takie samo podejście do interpretacji muzyki i muzycznych środków wyrazu. Umożliwia to realizację twórczych projektów muzycznych o bardzo indywidualnym stylu.
W ciągu 20 lat istnienia orkiestra wykonała wiele programów o rozmaitych stylach, od baroku do muzyki współczesnej. Repertuar orkiestry obejmuje również utwory znanych ukraińskich kompozytorów i autorów młodego pokolenia.
Orkiestra występowała na wielu międzynarodowych festiwalach, gdzie spotkała się z ogromnym uznaniem. Koncertuje także z czołowymi solistami Ukrainy. Koncerty Orkiestry Kameralnej ARCHI są ogromnym sukcesem w salach koncertowych Ukrainy jak również za granicą.
Dyrygentem i dyrektorem artystycznym orkiestry jest Igor Andrijewski, jeden z najsłynniejszych muzyków Ukrainy, Honorowy Artysta Ukrainy, doktor filozofii, profesor Ukraińskiej Narodowej Akademii Muzycznej.