logotype

Maciej SionkowskiMaciej Sionkowski jest dyplomantem Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie altówki prof. Ireny Albrecht. W 2010 roku rozpoczął pracę w Państwowej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku, a w roku 2012 objął stanowisko I głosu.

Maciej Sionkowski został laureatem ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów, m.in: V miejsce na X Miedzynarodowym Konkursie im. B. Warchala na Słowacji, III miejsce na III Konkursie Młodych Altowiolistów we Wrocławiu, wyróznienia na Ogólnopolskich przesłuchaniach zespołów kameralnych we Wrocławiu, Gdańsku czy Łodzi. Koncertował w kraju i za granicą w roli solisty jak i kameralisty. W 2010 roku wraz ze skrzypaczką Olgą Kotelczuk oraz Orkiestrą Akademii Muzycznej w Gdańsku wykonał utwór na skrzypce i altówkę pod dyrekcją komozytora A.Brama.

Współpracuje z takimi zespołami orkiestrowymi jak Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie, Elbląska Orkiestra Kameralna, Polska Filharmonia "Simfonia Baltica" w Słupsku, Orkiestra Kameralna "Hanseatica", Pilska Orkiestra Kameralna, Wrocławska Orkiestra Młodzieżowa, czy Kammerphilharmonie Amade Munster. Był uczestnikiem Międzynarodowych Kursów Muzycznych, im. Z. Brzewskiego w Łańcucie czy Ensemble für Neue Musik w Rostock. Pracował pod okiem takich profesorów jak Stefana Kamasy, Wolfganga Marschnera, Avri Levitana.
Maciej Sionkowski gra na altówce wykonanej przez gdańskiego lutnika Jacka Sikorskiego z 2005 roku.