Jakub RousekJakub Rousek (tenor) urodził się 22 marca 1982 roku w Ołomuńcu (Republika Czeska).
Jest śpiewakiem solistą w Teatrze Morawskim w Ołomuńcu. W roku 2004 rozpoczął prywatne studia śpiewu operowego u mgra Vaclava Maleka, które kontynuuje do dziś. Poza tym bierze udział w koncertach za granicą, np. w Niemczech (Filharmonicy Berlińscy, Gewandhaus w Lipsku, Hamburska Leisthalle), czy w Belgii (Antwerpia, Bruksela). W 2008 roku brał udział w Festiwalu Janáčka Brno 2008, grając rolę Lacy w operze Jenufa Leoša Janáčka. W roku 2010 śpiewał gościnnie rolę Don José w Carmen, w Pradze. W lutym 2011 roku był gościem na koncercie Carmina Burana i IX Symfonii Ludwiga van Beethovena w monachijskiej Gasteig Philharmonie. 28 lutego 2011 roku śpiewał rolę Don José w Carmen, w Teatrze Narodowym w Pradze. W ramach angażu w Morawskim Teatrze w Ołomuńcu śpiewa rolę Jeníka w operze Sprzedana narzeczona Bedřicha Smetany. Występował także w Niemczech jako Gianetto w operze La Gazza Ladra. We wrześniu 2011 r.w Teatrze Morawskim w Ołomuńcu zagra Nemorino w operze Elisir d'amor.

Repertuar:

Camille de Rossilon Wesoła wdówka /F. Lehár/