NerkowskiEdukację muzyczną rozpoczął w 1999 roku w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Białymstoku, na kierunku wokalnym w klasie prof. Violetty Bieleckiej.
Od 2003 do 2008 roku, był studentem Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznejim. Fryderyka Chopina w Warszawie, którą to uczelnię ukończył z wyróżnieniem.
Współpracował z wieloma wybitnymi śpiewakami, m.in. z Jadwigą Rappé, Adamem Kruszewskim, Leonardem Mrozem, Ryszardem Karczykowskim, Marco Vinco, ze znanymi kameralistami - Mają Nosowską, Krystyną Borucińską, Robertem Morawskim i Jerzym Marchwińskim, reżyserami – Jitką Stokalską, Hanną Chojnacką, Michałem Znanieckim oraz doskonalił swój warsztat wokalny na kursach Kazimierza Pustelaka, Alison Pearce.
Od 2000 roku wykonuje partie solowe zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. W 2002 roku wziął udział w prawykonaniu, a w 2005 roku w nagraniu utworu Miłosza Bembinowa- RES TUA. W 2001 i 2006 roku zdobył I Nagrodę w Konkursie Moniuszkowskim Pieśń wieczorna w Białymstoku. Wykonywał partie solowe i brał udział w nagraniach płyt: Zygmunt Stojowski- Modlitwa za Polskę, op. 40 - kantata na sopran, baryton, chór mieszany, orkiestrę i organy do tekstu Zygmunta Krasińskiego, w wykonaniu Chóru i Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej, pod batutą Marcina Nałęcz- Niesiołowskiego, Moryto Masses- nagranie płytowe partii kantora w Missa solemnis. Hommage a Josquin Desprez Stanisława Moryto, w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Zespołu Instrumentów Dętych Blaszanych, Karol Szymanowski- Pieśni kurpiowskie (partia solowa) w wykonaniu Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej, Muzyka chóralna- partia solowa w Madrygałach Stanisława Moryto.
Do jego repertuaru zaliczają się m. in. partie solowe takich utworów jak: Litanie Ostrobramskie, Loteria, Jawnuta i Verbum nobile St. Moniuszki, Zemsta nietoperza J. Straussa, Il mondo della luna J. Haydna, Bunt Żaków T.Szeligowskiego, Carmina Burana C. Orffa oraz West Side Story i Candide L.Bernsteina. W 2008 roku został stypendystą banku Société Générale i laureatem Muzycznego Forum Młodych Österreich Institut Polska. 26-go kwietnia 2009 roku, zadebiutował na scenie Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, w spektaklu Lukrecja Borgia Gaetano Donizettiego.
Był członkiem zespołu muzyki średniowiecznej Pressus oraz zespołu muzyki bałkańskiej- Sarakina, z którym nagrał płyty Junctions i Fryderykata. Obecnie współpracuje z L.T.L Opera Studio (Laboratorio Toscano per la lirica), Operą i Filharmonią Podlaską, Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie oraz Teatrem Wielkim w Poznaniu

wrzesień 2020

Otrzymuj powiadomienia
o koncertach e-mailem

Nasz profil na Instagramie

Obserwuj nas na Instagramie

btn instagram

Proszę zaznaczyć, aby zaakceptować

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 RODO przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem przesyłanych danych jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1, e-mail: sekretariat@filharmonia.gda.pl
2. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@filharmonia.gda.pl
3. Celem przetwarzania moich danych osobowych jest wyłącznie przesłanie newslettera, zaś podstawą przetwarzania jest moja zgoda wyrażona powyżej.
4. Moje dane osobowe są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ich odbiorcami mogą być podmioty uprawnione do ujawnienia im danych na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające moje dane w ramach świadczenia usług dla administratora. Nie przewiduje się przekazywania moich danych do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub instytucji międzynarodowych. Decyzje dotyczące moich danych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
5. Mam prawo do: żądania dostępu do moich danych osobowych, uzyskania ich kopii, sprostowania, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, a także do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody mogę złożyć w formie wysłania stosownego żądania na adres e-mail administratora. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych przez administratora.
6. Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z prawa do otrzymywania newslettera o wydarzeniach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku proszę kliknąć na przycisk: Rezygnuję

Nasz kanał na Youtube

Obejrzyj wideo