logotype

NeoNeoQuartet złożony jest z absolwentów Akademii Muzycznych w Gdańsku, Warszawie i Lucernie.

Kwartet tworzą:

Karolina Piątkowska-Nowicka I skrzypce
Paweł Kapica II skrzypce
Michał Markiewicz altówka
Krzysztof Pawłowski wiolonczela

Zespół od czasu swojego powstania w 2006 roku wielokrotnie koncertował w Polsce jak i poza jej granicami prezentując widowni głównie muzykę najnowszą, powstałą na przełomie XX i XXI wieku.

W 2008 roku muzycy dokonali w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie nagrania kwartetu Agnieszki Stulgińskiej „Impresje na kwartet smyczkowy i taśmę". Utwór został wydany przez wytwórnię DUX na płycie „Młodzi kompozytorzy w hołdzie Fryderykowi Chopinowi". Nagranie było nominowane do nagrody „Fryderyk" w kategorii muzyka współczesna.

Z okazji jubileuszu 60. Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku Neoquartet nagrał utwory Agnieszki Stulgińskiej, które również zostały wydane na płycie.
W 2009 roku kwartet brał udział w najbardziej prestiżowym na świecie konkursie interpretacji muzyki współczesnej „Gaudeamus" w Amsterdamie gdzie dotarł do półfinału i znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych wykonawców muzyki najnowszej na świecie.
Neoquartet ma na swoim koncie prawykonania utworów najnowszych oraz dedykacje od kompozytorów. Aktualnie specjalnie dla zespołu tworzą swoje kompozycje Marek Czerniewicz (Gdańsk) oraz Seth Rozanof (Nowy Jork).
W styczniu 2011 wyszła debiutancka płyta zespołu wydana w wytwórni fonograficznej DUX. Na albumie znalazły się utwory takich kompozytorów jak: Guus Janssen, Toshio Hosokawa, Aleksander Lasoń, Marek Czerniewicz i Agnieszka Stulgińska.
Muzycy uczestniczą regularnie w mistrzowskich kursach wybitnego niemieckiego skrzypka Sebastiana Hamanna oraz w warsztatach interpretacji organizowanych przy festiwalu „Warszawska Jesień".
www.neoquartet.pl
kontakt: 501 795 719
Karolina Piątkowska-Nowicka