lipiec 2019

kup bilet 24

Elena Sartori (Włochy)

Johann Sebastian Bach - Concerto a-moll wg Vivaldi
Johann Sebastian Bach - Przygrywka chorałowa An Wasserflüsser Babylon ze zbioru chorałów lipskich
Johann Sebastian Bach - Die Kunst der Fuge: Contrapunctus I, XVI, XIX
Felix Mendelssohn Bartholdy - Sonata Nr 1 f-moll

Bilet rodzinny - 55 zł

Elena Sartori

Organistka i dyrygentka. Urodzona w Ravennie. W Musik Akademie w Bazylei studiowała po kierunkiem Daniela Chorzempa, a w salzburskim Mozarteum u prof. Helmuta Rillinga. Jako dyrygentka zadebiutowała w 2004 roku. Do tego roku prowadziła intensywną działalność koncertową jako organistka. Pracowała z takimi dyrygentami jak: Janos Furst, Dennis Russell Davies, Riccardo Muti, Graham Vick and Denis Krief. Współpracowała i współpracuje z wieloma znaczącymi instytucjami życia muzycznego we Włoszech oraz w Niemczech, w Polsce, we Francji, w Portugalii, Belgii, Hiszpanii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, Estonii, Finlandii, i Japonii. Występy artystki cieszą się uznaniem tak publiczności jak i krytyków muzycznych. Są regularnie transmitowane przez znane rozgłośnie radiowe, jak: BBC, RAI Radio 3, RAI 5, Radio France, ZD, Gramophone.us iWeb DiapasonXXI. Nagrywadlawytwórni: Tactus, La BottegaDiscantica, Amadeus and Arts.

mfmo 2019 belka logotypowa 1