logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

KONCERT GALOWY MUZYKI JOHANNA STRAUSSA


Wtorek, 14/01/2014, 19:00
Sala Koncertowa na Ołowiance
 

Bilety w cenie  170-200zł

 Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

Ten jedyny w swoim rodzaju koncert, prezentowany w wielu krajach Europy, zgromadził do tej pory ponad czteromilionową widownię. Teraz mogą do niej dołączyć również polscy melomani.
Strauss Festival Orchestra przedstawi porywającą muzykę epoki Franciszka Józefa I i przeniesie słuchaczy do roztańczonego cesarskiego Wiednia.
Jednocześnie stylizowane układy choreograficzne i wysmakowane kostiumy prezentowane przez Strauss Festival Ballet Ensemble przekształcą koncert w niezapomniany spektakl. W programie wieczoru znalazly się między innymi tak słynne kompozycje rodziny Straussów jak: uwertury do operetek "Baron Cygański" i "Zemsta Nietoperza", walce „ Wiedeńska Krew” i „Gazetki Poranne”, oraz liczne polki, galopy i marsze. Nie zabraknie oczywiście słynnego walca “Nad modrym Dunajem” i “Marsza Radetzkiego”.
Koncert Galowy muzyki Johanna Straussa to projekt artystyczny zrealizowany we współpracy z wieloma renomowanymi zespołami muzycznymi całej Europy.
Jego celem jest zaprezentowanie szerokiej publiczności muzyki rodziny Straussów. Koncerty tradycyjnie odbywają się na początku Nowego Roku.
Strauss Festival Orchestra z ogromnym powodzeniem występowała w najbardziej renomowanych europejskich salach koncertowych, takich jak: Concertgebouw w Amsterdamie, Filharmonia w Berlinie, Gewandhaus w Lipsku, Musikhalle w Hamburgu, Auditorium Parco della Musica w Rzymie, Tonhalle w Zurychu, Konserthus w Oslo, Finlandia Hall w Helsinkach, Coliseu dos Recreios w Lizbonie, Gran Teatre del Liceu, Palau de la Música i l’Auditori w Barcelonie, Auditorio Nacional de Música w Madrycie, a także el Palacio Euskalduna w Bilbao.
Tym razem prawie stuosobowy zespół poprowadzi dyrygent Aleksiej Shakura, absolwent Konserwatorium im Rachmaninowa w Rostowie. Solistką wieczoru będzie Natalia Dmitriewskaja, utalentowana rosyjska śpiewaczka młodego pokolenia, laureatka Pierwszego Międzynarodowego Konkursu Śpiewaków Operowych Galiny Wiszniewskiej w 2006 roku.
Połączenie Strauss Festival Orchestra i Strauss Festival Ballet Ensemble gwarantuje, że Wielki Koncert Galowy stanie się dla Państwa niezapomnianym wydarzeniem artystycznym otwierającym Nowy Rok.

Strauss cuadrado Alta

 
 
 
 

Wróć