KONCERT NOWOROCZNY IM. JANA HEWELIUSZA

Niedziela, 26/01/2014, 18:00
Sala Koncertowa na Ołowiance

Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

Koncert Noworoczny im. Jana Heweliusza to tradycyjne już dla miasta Gdańska wydarzenie, które jest podsumowaniem obchodów Święta Gdańskiej Nauki – urodzin Jana Heweliusza. Co roku Koncert organizowany jest w Filharmonii Bałtyckiej znajdującej się na Ołowiance – miejscu historycznym i niezwykle ważnym dla wszystkich Gdańszczan.
Koncert Noworoczny im. Jana Heweliusza to wspaniałe muzyczne wydarzenie rozpoczynające każdy Nowy Rok w Gdańsku.
Piosenkarka i autorka tekstów, Sandra Nkake dorastała w Kamerunie oraz we Francji. To sprawiło , iż była przyzwyczajona do 2 różnych kultur z niejednokrotnie zupełnie innymi zasadami i hierarchią wartości. Jej ucieczką od codzienności okazały się kino, muzyka i literatura. Kiedy była nastolatką, jej pokój wypełniała muzyka Leonarda Cohena, Sisters of mercy i Toma Waitsa.
W 2008 roku zdecydowała się wydać swój pierwszy album – „Mansaadi”. W tym czasie była już dorosłą artystką i performerką z wyjątkowym, głębokim głosem. Głosem jednocześnie mocnym i delikatnym, którym zawsze uwodzi publiczność na koncertach. „Mansaadi” to album poświęcony miłości, szczerości, dialogowi i wszystkim tym wartościom, które tworzą artystkę.