MAZL TOV - TEATR ŻYDOWSKI Z WARSZAWY

Sobota, 08/03/2014, 18:00
Sala Koncertowa na Ołowiance

Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

Pełen humoru i dowcipu żydowskiego spektakl muzyczno-taneczny według scenariusza i reżyserii Gołdy Tencer z udziałem aktorów Teatru Żydowskiego z Warszawy.
Podczas spektaklu wybierzemy się w podróży do miejsc, których już nie ma, lecz wracają echem melodii, głosami podwórkowych śpiewaków i nawoływaniem matek, przypominających pociechom, że stygnie rosół i szabasowy czulent.
Artyści w składzie Monika Chrząstowska, Izabella Rzeszowska, Henryk Rajfer, Marek Węglarski wykonają piosenki i skecze z przedwojennego żydowskiego kabaretu do tekstów : J. Tuwima , M. Hemara, J. Jurandota oraz muzyki : H. Warsa, J. Petersburskiego i Z. Białostockiego. Towarzyszyć im będzie zespół muzyczny: Teresa Wrońska - fortepian, Marek Wroński - skrzypce, Dariusz Falana - klarnet.