logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

PIOSENKI STARSZYCH PANÓW „ZIMY ŻAL”


Sobota, 29/03/2014, 19:00
Sala Koncertowa na Ołowiance
 

Bilety w cenie  45-110zł

 Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

Program pt. „Zimy żal”, czyli Piosenki Starszych Panów to fragmenty z niezapomnianego przedstawienia z roku 1989, które miało swoją premierę podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wziął w nim udział sam Mistrz Jeremi Przybora, a towarzyszyli mu m.in. Adrianna Biedrzyńska, Ewa Dałkowska, Maria Pakulnis, Magda Umer, Janusz Józefowicz, Piotr Machalica, Zbigniew Zamachowski. Grała grupa 9 wybitnych muzyków pod kierownictwem muzycznym Wojciecha Borkowskiego.
"To było ogromne, wieloosobowe przedsięwzięcie. Ale w tym kraju, nawet w ustroju kapitalistycznym, niestety nikt nie ma pieniędzy na to, aby zaprosić tak kosztowny skład i zespół. Zrobiło się nam żal tego spektaklu i postanowiliśmy zrobić skróconą wersję. Ja opowiadam o tym przedstawieniu, a piosenki sobie żyją i mam nadzieję, że są dobrze przez nas zaśpiewane" - powiedziała PAP Life Magda Umer.
Ponieważ twórcom przedstawienia żal było „pozostawionych” piosenek, będących do dziś niedoścignionymi arcydziełami – Maga Umer zaproponowała ich „skrótową” wersję. Razem z Piotrem Machalicą, Zbigniewem Zamachowskim i trzema muzykami zaprezentowali przedstawienie wielokrotnie, wszędzie spotykając się z entuzjastyczną reakcją publiczności. Artyści grają w tej wersji prawie 20 lat i bywa, że na widowni siedzą obok siebie dziadowie, rodzice i wnuki. Nieprzemijające jest piękno i mądrość tych piosenek.

Występują:
Magda Umer
Piotr Machalica
Zbigniew Zamachowski

Zespół muzyczny:
Wojciech Borkowski fortepian
Adam Cegielski kontrabas
Czesław Bartkowski perkusja

 
 
 
 

Wróć