WYSTAWA BIOGRAFICZNA "ARTYSTA I JEGO ŚWIAT - WOJCIECH KILAR"

Od Piątek, 11/04/2014 -  19:00
Do Poniedziałek, 28/04/2014 - 16:00
Foyer główne 1. piętro

Możliwość oglądania wystaw w czasie przerwy koncertu WOJCIECH KILAR IN MEMORIAM

Wystawa pod tytułem "Artysta i jego świat - Wojciech Kilar" została przygotowana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne z okazji roku Jubileuszowego Kompozytora i 70-tej rocznicy urodzin. Wystawa prezentuje sylwetkę i osiągnięcia Wojciecha Kilara wykorzystując fotografie z archiwum zarówno wydawcy, jak i bohatera wystawy oraz fragmenty partytur jego utworów. Fotografie-plansze połączone są w grupy tematyczne np. Kilar i film, Kilar i góry, Kilar i twórczość religijna itp.
Inauguracja Wystawy odbyła się 19 marca 2002 roku w Kielcach podczas Festiwalu Wojciecha Kilara organizowanego przez Filharmonie Świętokrzyską.

Autor scenariusza: Elżbieta Widłak.
Fotograficy: Andrzej Klukowski, Andrzej Zborski, Jacek Parczewski, K. Gorazdowski, Tadeusz Link, Janusz Szczotka, Krzysztof Malski.
Zdjęcia pochodzą ze zbiorów prywatnych kompozytora, z archiwum Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz z agencji Servizio Fotografico de "L'O.R.", Città del Vaticano.
Materiały archiwalne: Muzeum Kinematografii w Łodzi oraz Studiu Filmowemu TOR, archiwum Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.