KAZIMIERZ LEMAŃCZYK - "KONIE"

Od Czwartek, 01/05/2014 -  18:00
Do Piątek, 30/05/2014 - 16:00
Foyer główne 1. piętro

UWAGA!
Informujemy, że wernisaż Pana Kazimierza Lemańczyka zostaje przeniesiony z dnia 30/04 na dzień 1/05. Godzina otwarcia wystawy nie ulega zmianie.

Wernisaż wystawy
01/05 godz. 18:00

Kazimierz Lemańczyk
Urodził sie w 1953 roku. W 1968 roku rozpoczął naukę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, gdzie w 1973 roku uzyskał tytuł technika sztuk plastycznych w zakresie specjalności techniki graficzne. Od 1973 roku rozpoczął studia na wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom w pracowni grafiki prof. Edmunda Piotrowicza uzyskał w 1978 roku.
Prezentował swoją twórczość na ponad 30 wystawach indywidualnych, w tym za granicą. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych w kraju i prezentacjach sztuki polskiej za granicą (m.in. we Francji i Niemczech).
Uprawiane przez niego dziedziny to: malarstwo sztalugowe, grafika artystyczna i użytkowa, wystawiennictwo, projektowanie graficzne i poligraficzne oraz fotografika artystyczna.

Podczas wernisażu obędzie się degustacja win Barefoot wprost ze słonecznej Kalifornii

BAREFOOT – wino ze słonecznej Kalifornii! Słowo „Barefoot″ po angielsku oznacza „boso/na bosaka″ - odcisk stopy widoczny na butelkach win BAREFOOT symbolizuje luźny styl życia, zrzucenie butów i dobrą zabawę. BAREFOOT to więcej radości, a mniej powagi. Tym jednak co najbardziej leży nam na naszym bosym sercu jest dzielenie się z lokalnymi społecznościami. Od ponad 20 lat wspieramy inicjatywy społeczności lokalnych, organizacji non-profit, a także wydarzenia kulturalne i artystyczne. Działamy poprzez degustację gości naszymi winami. Wierzymy, że dobre rzeczy zdarzają się tym co czynią dobro. Doskonały smak, od 20 lat zawdzięczamy naszemu znakomitemu winiarzowi - Jennifer Wall. Jennifer jest jednym z najczęściej nagradzanych winiarzy w Kalifornii! Nasza firma zajmuję się dystrybucją win w sklepach oraz mamy 4 ambasadorów w całej Polsce :  Kraków, Katowice, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław i Poznań naszą rolą jest budowanie świadomości marki na rynku W ubiegłym roku udało nam być patronem ważnego wydarzenia GALI DOBROCZYNNOŚCI. Organizowaliśmy także razem z Panią Jolantą Kwaśniewską event Serca w Modzie gdzie zbieraliśmy pieniądze dla dzieci chorych na białaczkę oraz wiele innych ciekawych wydarzeń, które wspomagają różnego typu fundacje. Od niedawna zaczęliśmy współpracować z fundacja adopcyjna dla zwierząt "psygarnij". Wspieramy działania także w klubokawiarniach, teatrach oraz wszystko co wiąże się z dobra zabawą, spotkaniami dla przyjaciół, lokalnymi społecznościami.
A przede wszystkim czym możemy się pochwalić to cykl sprzątań plaż które odbyły się w Warszawie, Gdyni, Krynicy, na Helu oraz w Chałupach gdzie razem z Fundacja Nasza Ziemia mogliśmy edukować ludzi jak dbać o środowisko czy też włączyć ich wspólnie do ratowania plaż w projekcie Barefoot czysta plaża.

barefootwine.com

www.facebook.com/barefootwine