logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

MUZYCZNY PLECAK NA WAKACJE


Poniedziałek, 19/05/2014, 11:15
Sala Koncertowa na Ołowiance
 

Bilety w cenie  17zł

 CYKLE KONCERTOWE

Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej pod kierownictwem kmdr. ppor. Macieja Budzińskiego
Magdalena Chmielecka sopran
Robert Hennig baryton
Radosław Kruszyna fortepian
Gdańska Szkoła Baletowa
Anatolij Karpuhin opracowanie choreograficzne
Iwona Kierat-Łukasik przygotowanie
Gdański Zespół Piosenki i Tańca „Don-Don” pod kierownictwem Zofii i Anny Korneluk
Zespół muzyczny z Peru śpiew, instrumenty andyjskie
Saul Llerena Sandoval
Carlos Sanchez Chuquilianqui
Wilfredo Tapia Rodas
Barbara Żurowska-Sutt opracowanie i prowadzenie koncertów

Zapraszamy Was na niezwykły koncert – na estradzie będzie 100 wykonawców – gorące rytmy, wspaniali wykonawcy i już wakacyjne marzenia.
Bohaterem koncertu będzie Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej  pod dyrekcją komandora podporucznika Macieja Budzińskiego. Orkiestra reprezentuje Polskę na koncertach na całym świecie. W jej wykonaniu muzyka pełna blasku, potęgi oraz popisowa musztra i pokaz wyjątkowego ceremoniału związanego z wielkimi uroczystościami.
Gdańska Szkoła Baletowa błyszczeć będzie w oszałamiających kostiumach w zespołowym tańcu hinduskim z baletu „Bajadera” L.Minkusa w opracowaniu choreograficznym Anatola Karpuhina i przygotowanym przez Irenę Kierat-Łukasik.
Soliści wokaliści Magdalena Chmielecka i Robert Hennig z towarzyszeniem pianisty Roberta Kruszyny śpiewać będą o wakacjach, o przygodach ale na chwilę również wrócą do utworów z koncertów w Filharmonii, które muszą być zapakowane do plecaka na całe wakacje. Świat i my także szykujemy się do jubileuszowych XX mistrzostw świata w piłce nożnej w Brazylii. Zespół z Peru w kolorowych indiańskich i brazylijskich ubiorach z niezwykłymi i pięknymi instrumentami andyjskimi – indiańska gitara charango, flety – samponias, kena, bombo – na pewno rozśpiewają i brazylijskimi rytmami rozgrzeją cała salę.
Gdański Zespół Piosenki i Tańca „Don – Don” przygotowany przez Zofię i Annę Korneluk wystąpi w piosenkach z „pomponami” – „Do przodu nasi” i „Piłkarz” – zaśpiewają: „my chcemy gola, choć piłka jest w grze a bramki są dwie wszystko dziś musi być nasze”. Pojawią się również sportowcy w piłkarskim pokazie.
Na zakończenie wszyscy zaśpiewamy – „Wakacje, wakacje, znów będą wakacje – jeszcze tylko czerwiec i będą WAKACJE!”
Czekamy na Was – już się szykujcie!

 
 
 
 

Wróć