BARBARA SŁOWIŃSKA-GALON - "MÓJ ŚWIAT NITKĄ TKANY"

Od Środa, 04/06/2014 -  18:00
Do Środa, 25/06/2014 - 16:00
Foyer od strony rozety

Wernisaż wystawy
04/06 godz. 18:00

wystawa slowinska galon

Barbara Słowińska-Galon

W swojej pracy artystycznej tworzy formy artystyczne z grafiki, rysunku, malarstwa, tkaniny artystycznej i malarstwa na szkle.
Z inicjatywy Marii Borkowskiej-Flisek brała udział w projekcie artystycznym  mającym na celu wspólne malowanie obrazów Gdańska przez artystów związanych z trójmiastem.
Jedno z dzieł "Fantazje na temat bram i portali Gdańska" eksponowane jest w Nowym Ratuszu w Gdańsku (2006 r).
Obraz ukazujący piękno renesansowego pieca kaflowego znajduje się w budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina na Ołowiance w Gdańsku (2007r).
W 2006 roku z rąk Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza otrzymała srebrną odznakę za całokształt działalności artystycznej.
Jest laureatką  wyróżnienia  w konkursie "Grafika Roku 2008; przyznaną przez Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki.
Prace artystki wystawiane były na licznych wystawach w kraju i za granicą.
W 2013 roku brała udział w wystawie "Trzy Pokolenia Twórców" w Galerii Warzywniak w Gdańsku - Oliwie,  podczas której zaprezentowano jej prace malarskie i tkaninę artystyczną, rzeźby autorstwa jej ojca Leonarda Słowińskiego (1916-1992) oraz prace intermedialne wnuczki Sylwii Galon, absolwentki ASP w Gdańsku.
W lutym 2014 roku zaprezentowała swoje grafiki na wystawie "Mój Gdańsk i nie tylko..." w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków w Gdańsku.
Aktualnie twórczość Barbary Słowińskiej-Galon skupiona jest na odkryciu piękna Starej Oliwy, malowanej na szkle.