logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

JOSE CURA I JEGO GOŚCIE W OPERZE LEŚNEJ


Sobota, 14/06/2014, 20:00
Opera Leśna w Sopocie
 

Bilety w cenie  

 Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

Jose Cura i jego goście - KONCERT PRZEŁOŻONY
Agencja Artystyczna Monolit Tomasz Honig informuje, że termin koncertu “José Cura w Sopocie” zostaje przesunięty z przyczyn techniczno-organizacyjnych leżących wyłącznie po stronie agencji Monolit. Jest nam z tego powodu niezmiernie przykro.
Bilety należy zwracać w punktach sprzedaży.
Agencja Artystyczna Monolit Tomasz Honig serdecznie dziękuje Maestro Josému Cura za wyrozumiałość i propozycję nowej daty koncertu, który odbędzie się w sobotę 22 listopada 2014 r. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

 

Argentyńczyk uważany jest za jednego z najwybitniejszych tenorów ostatnich lat - często porównywany do słynnej trójki: Carreras/Domingo/Pavarotti. Artysta cieszy się uznaniem w wielu krajach na całym Świecie. W 2001 roku na trzy lata objął posadę dyrygenta polskiej orkiestry Sinfonia Varsovia. W czerwcu 2014 r. artysta wraz z zaproszonymi gośćmi wystąpi w Sopockiej Operze Leśnej.

14 czerwca 2014 r. (sobota) o godz. 20:00 rozpocznie się wyjątkowe wydarzenie – koncert zatytułowany „Jose Cura i jego goście". Na program złożą się arie operowe, operetkowe oraz pieśni neapolitańskie i latynoskie. Słynny tenor zaprezentuje się również w roli dyrygenta. Będzie to pierwszy od lat koncert artysty w Polsce. Towarzyszyć mu będą: Bogusław Morka – tenor (a zarazem dyrektor artystyczny koncertu) oraz Agnieszka Kozłowska – sopran (solistka Warszawskiej Opery Kameralnej). Wykonawcom akompaniować będzie Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

https://www.youtube.com/watch?v=-AqwrL6B4-Y

- Sztuka klasyczna nigdy nie umrze, chyba, że ją zabijemy. Jeśli umieścisz klasykę pod kryształowym kloszem, by zapobiec skażeniu, powietrze pod kloszem prędzej czy później zostanie zużyte i sztuka się udusi, mimo iż staraliśmy się ją chronić. Przetrwanie sztuki klasycznej zależy od każdego z nas, od artysty, publiczności, dziennikarzy... Mimo wszystko jednoczy nas wspaniała rzecz – muzyka, więc z szacunku dla niej pomóżmy zachować ją żywą – odpowiedział Jose Cura zapytany o to, czy muzyka klasyczna umiera.
Jose Cura łączy aksamitną barwę głosu z odważnym, zdecydowanym wcielaniem się w sceniczne role. Scala umiejętności reżyserskie i scenopisarskie. Jest pierwszym artystą, który jednocześnie śpiewa i dyryguje orkiestrą. Wszechstronność, charyzma i wielki talent sprawiają, że prestiżowe sale koncertowe, w których występuje na całym Świecie, są zwykle zapełnione do ostatniego miejsca.

Jose Cura urodził się 5 grudnia 1962 r. w Rosario w prowincji Santa Fe. Pierwszym muzycznym nauczycielem Argentyńczyka był Juan di Lorenzo, który od 1974 r. uczył gry na gitarze. Już w wieku piętnastu lat Jose zadebiutował jako dyrygent, a rok później rozpoczął naukę gry na fortepianie. W tym samym czasie, za sprawą Carlosa Castro, tenor zaczął rozwijać zdolności kompozytorskie. Wielką pasją nastoletniego Jose był sport – młodzieniec przez pewien czas rozważał nawet karierę zawodowego rugbisty, jednak szybko zrezygnował z tego pomysłu i poświęcił się muzyce.

https://www.youtube.com/watch?v=b2MAdwg1A4E

- Mam skłonności do melancholii. Niektórzy ludzie uważają, że śpiewacy są na co dzień, jak postacie, w które wcielają się na scenie. Dzieje się tak często, gdy czyjaś kariera, praca jest oparta na odgrywaniu kogoś innego. (...) Jestem bardzo zadumanym i spokojnym człowiekiem. Dzisiaj mam pięćdziesiąt jeden lat. Gdy zbliżasz się do pewnego wieku, gdy jeszcze nie jesteś stary, ale także już niemłody, to zaczynasz rozumieć, że życiowa mądrość jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, które można osiągnąć – mówi Jose Cura.

Bilety na wydarzenie – ceny: 100, 120, 140, 160, 180 zł - można nabyć na portalach: bilety24.pl, bilety.fm, biletomat.pl, ticketfun.pl i w sieci ticketpro.pl (empik, media markt, saturn i in.). Bilety są dostępne również w kasach: Opery Leśnej w Sopocie i Agencji BART (Sopot, Kościuszki 61) oraz Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Zamówienia grupowe (powyżej 20 osób, 10 % rabatu) oraz zapytania dotyczące innych informacji związanych z wydarzeniem prosimy kierować do organizatora; Agencja Artystyczna Monolit: + 48 518 522 581, www.monolitart.com.pl, . Współpraca z mediami: + 48 519 746 486, .

Program:

Leoncavallo
Pagliacci - Prologo

Leoncavallo
Pagliacci - Intermezzo 

Leoncavallo
Pagliacci - Aria di Canio

Puccini
Le villi - La tregenda

Ch. Gounod
Roméo et Juliette - Juliette's waltz 

Puccini
Tosca - E lucevan le stelle

Verdi
La forza del destino - Sinfonia

Verdi
Macbeth - MacDuff's aria 

G. Verdi
La Traviata - Brindisi

Ginastera
Danzas del ballet La estancia dance 1 

R. Falvo
Dicitencello Vuie

Velazquez
Besame Mucho

Ginastera
Danzas del ballet La estancia dance 2 

Di Chiara
La Spagnola

E. Kálmán
Gräfin Mariza - Mariza's Csárdás (Höre ich Zigeunergeige) 

Ginastera
Danzas del ballet La estancia dance 3

Manzanero
Somos novios

Manzanero
Esta tarde vi llover

Ginastera
Danzas del ballet La estancia dance 4

 

Jose Cura monolit press1
Fot. Jose Cura press

operalesna logo     Monolit    BART znak RGB L v B


 
 
 
 

Wróć