logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

LUTOSŁAWSKI, TUWIM. PIOSENKI NIE TYLKO DLA DZIECI


Niedziela, 21/09/2014, 12:00
Sala Koncertowa na Ołowiance
 

Bilety w cenie  10-45zł

 Koncert familijny

Multimedialny koncert z piosenkami do wierszy Juliana Tuwima i muzyką Witolda Lutosławskiego w wykonaniu DOROTY MIŚKIEWICZ i zespołu KWADROFONIK.

Wielki, polski kompozytor, Witold Lutosławski, o czym nie wszyscy wiedzą, ma w swoim dorobku również utwory pisane dla najmłodszych - w tym także piosenki do znanych wszystkim dzieciom wierszy Juliana Tuwima. Stały się one pretekstem do spotkania jednej z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych i niezwykłego kwartetu tworzonego przez dwoje pianistów i dwoje perkusistów, znanego z twórczych opracowań muzyki tradycyjnej, klasycznej oraz znakomitych interpretacji muzyki współczesnej.

Dorota Miśkiewicz i Kwadrofonik wzięli na warsztat Piosenki dla dzieci Lutosławskiego pisane do tekstów Tuwima i proponują ich barwne, nowoczesne, ale realizowane w całości na akustycznych instrumentach opracowania. Prezentowane podczas koncertu piosenki, mające często formę zabawnych, rymowanych opowiastek, bawią i uczą najmłodszych, są dla nich podróżą do magicznych dźwięków wydobywanych z kilkudziesięciu instrumentów (m.in. marimby, ksylofonu, cajonu, cymbałów, udu, kalimby, gongów...). Dorosłym odbiorcom koncert daje natomiast możliwość poznania typowej dla Lutosławskiego, nowoczesnej i złożonej harmonii, jest powrotem do czasów, gdy wyobraźnia była nieograniczoną siłą, a bajki zawsze kończyły się dobrze.

Elementem uatrakcyjniającym koncert są wizualizacje artystki Jago VJ, zwyciężczyni najważniejszego w Polsce konkursu sztuki VJ-skiej, Videozone VJ Contest.

W PROGRAMIE KONCERTU: Spóźniony Słowik, Taniec, Idzie Grześ przez wieś, Rzeczka, Ptasie Plotki, O panu Tralalińskim, Warzywa, Trudny Rachunek, Rok i bieda, Kotek.

 

UWAGA: pięć pierwszych klientów kupujących bilety otrzyma płytę Dorota Miśkiewicz i Kwadrofonik. Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci!


Dorota Miśkiewicz śpiew
Zespół Kwadrofonik w składzie:
Emilia Sitarz fortepian
Bartłomiej Wąsik fortepian,
Magdalena Kordylasińska instrumenty perkusyjne
Miłosz Pękala instrumenty perkusyjne

Jagoda Chalcińska (Jago VJ)  wizualizacje

 

 

Bilet rodzinny - 70 zł

 

 Honorata Karapuda   Honorata Karapuda1

 

VJ JAGO – Jagoda Chalcińska

Artystka wizualna, producentka video, VJ-ka, filmoznawczyni i scenarzystka. Wykorzystaując swoje wykształcenie i doświadczenie w połączeniu z wrodzonym zamiłowaniem do muzyki, tworzy oprawę wizualną występów muzycznych i teatralnych, a także videoklipy i filmy eksperymentalne. Od lat konsekwentnie rozwija się w dziedzinie video-art, VJ-ingu i wizualno-muzycznych performance'ów. Zaowocowało to najpierw zajęciem pierwszego miejsca w najważniejszym polskim konkursie sztuki VJ-skiej, Videozone VJ Contest w Jaworznie, a w dalszej kolejność udziałem w prestiżowych wydarzeniach, festiwalach i wystawach w Polsce i za granicą.

 

Recenzje:

http://kultura.gazetaprawna.pl/artykuly/763354,lutoslawski-tuwim-piosenki-nie-tylko-dla-dzieci-recenzja.html
http://www.t-mobile-music.pl/opinie/recenzje/zabawa-mistrzow,15274.html
http://zakladka-mbp-lublin.blogspot.com/2014/02/podnosi-z-fotela-dorota-miskiewicz.html
http://soulbowl.pl/2013/11/24/dorota-miskiewicz-kwadrofonik-piosenki-nie-tylko-dla-dzieci/
http://www.mini-kultura.pl/1345-miskiewicz_i_kwadrofonik_na_zywo.html
http://independent.pl/n/17257?anonymous=true
http://foch.pl/foch/1,132039,14926025,Piec_plyt_z_piosenkami_dla_dzieci__od_ktorych_uszy.html?order=najnowsze

 

patronaty marszalek-prezydent 

 

Patroni medialni

tvp gdansk  dziennik baltycki

www.tvp.pl/gdansk
www.dziennikbaltycki.pl

 

 

 Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN

centrum sztuki dziecka poznan

 
 
 
 

Wróć