logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

DE MONO SYMFONICZNIE


Sobota, 11/10/2014, 19:00
Sala Koncertowa na Ołowiance
 

Bilety w cenie  45-120zł

 Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

Zapraszamy na koncert charytatywny, od wielu lat wpisany w tradycję jesiennych imprez artystycznych: "Głosy dla Hospicjów", organizowanych przez Fundację Hospicyjną.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół De Mono, który zaprezentuje swoje największe przeboje w nowych aranżacjach, przy udziale muzyków orkiestry Filharmonii Bałtyckiej, pod dyrekcją Jacka Piskorza. Połączenie brzmienia muzyki klasycznej i muzyki popularnej, znanej i lubianej od lat, dało świetny efekt, przez krytyków oceniany jako szczególnie miłe zaskoczenie w 2014 roku. Chociaż magnesem dla publiczności są artyści z De Mono, podczas koncertu usuwają się oni w cień, większość swoich partii muzycznych oddając orkiestrze. Po raz pierwszy w Gdańsku mamy więc szansę usłyszeć „Znów jesteś ze mną", "Moje miasto nocą" czy nieśmiertelne "Statki na niebie" z nuty na nutę wciągające w zupełnie inny świat niż ten znany z dotychczasowych klimatów zespołu. Bo to będzie zupełnie coś nowego, bo to będzie "De Mono Symfonicznie"!
Dodatkową atrakcją przygotowywaną przez organizatorów będzie występ w pierwszej części koncertu zespołu Zagan Acoustic. Tworzą go czterej wykształceni klasycznie nietuzinkowi instrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swoje indywidualne spojrzenie, wpływające ostatecznie na brzmienie całego kwartetu. Zespół powstał w 2006 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka – od którego nazwiska pochodzi nazwa grupy.

Na repertuar zespołu składają się głównie autorskie kompozycje. W przerwie koncertu zapraszamy na zabawę fantową oraz aukcję przedmiotów przekazanych Fundacji Hospicyjnej. Dochód z koncertu, będącego elementem ogólnospołecznej kampanii "Hospicjum to też Życie", oraz z towarzyszących mu wydarzeń przeznaczony zostanie na wsparcie Funduszu Dzieci Osieroconych.

de mono

 
 
 
 

Wróć