logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

JOANNA KOWALSKA "DŹWIĘKI KOLORÓW"


Od Piątek, 24/10/2014 -  18:00
Do Poniedziałek, 17/11/2014 - 16:00
Foyer od strony Motławy
 

Bilety w cenie  

 WYSTAWY

Wernisaż wystawy
24/10 godz. 18:00

 

Joanna Kowalska

Mieszkanka Iławy, należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Warszawie i Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „Mare Nostrum” im. Antoniego Suchanka.
Zajmuje się malarstwem sztalugowym, pracuje w technice olejnej i akrylowej.
Bierze udział w wielu plenerach polskich i międzynarodowych. Swoje prace prezentuje na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą (Anderson USA w Indianie i Ovre Ardal w Norwegii).

„... Niewątpliwie, dla określenia pełniejszego kontekstu sztuki malarki, wskazywanie genealogii i wpływów nie jest rzeczą najważniejszą. Jednak wśród licznych źródeł inspiracji rozwiniętych w czasie wieloletnich działalności artystki, zapewne należałoby wskazać na tradycję koloryzmu, nurt awangardy francuskiej, a także na założenia kierunku znanego jako abstrakcjonizm. Jak się wydaje, bezpośredni wpływ osobowości twórczej mistrzów polskiej i europejskiej abstrakcji. Obrazy Joanny Kowalskiej przykuwają uwagę wielką konsekwencją realizacji założeń formalnych przy zachowaniu niezależnej, indywidualnej wizji artystycznej, tak, iż zdawać by się mogło, że mamy do czynienia z jednym cyklem prac wyrażających dojrzałą i ostatecznie skrystalizowaną osobowość twórczą...”
Maciej Tamkun, prezes Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „Mare Nostrum

 

 

 

 
 
 
 

Wróć