KATARZYNA KUBALA-LAUER, KRYSTYNA DĄBROWSKA "MAGIA ZWYCZAJNOŚCI"

Od Czwartek, 30/10/2014 -  17:30
Do Środa, 19/11/2014 - 16:00
Foyer od strony rozety

Wernisaż wystawy
30/10 godz. 17:30

Krystyna Dąbrowska

Moje malowanie zaczęło się w 2002 roku w Galerii „Za Murami" Nadbałtyckiego Stowarzyszenia Plastyków" w Gdańsku. Malarstwa i rysunku uczyłam się pod okiem znanych artystów plastyków ASP w Gdańsku.
Równocześnie pobierałam naukę w Sopockim Studium Rysunku i Malarstwa. Chociaż z wykształcenia jestem ekonomistką malowanie jest moją wielką pasją. Uprawiam malarstwo sztalugowe w oleju, temperze, pastelu. Kocham również ołówek, ponieważ od rysunku wszystko się zaczęło. Ulubiona tematyka to pejzaże, martwe natury, również abstrakcje. W świecie kolorów, inspirowanym rzeczywistością prezentuję osobistą refleksję na jej temat poszukując nowych środków wyrazu. Pejzaż rzeczywisty, pejzaż utrwalony w pamięci i ten na płótnie są dla mnie metaforą życia ludzkiego, niemą wędrówką, często wskazującą kierunek podróży. Maluję, bo kocham i niech tak trwa.... Za swoje prace na przestrzeni 2002-2013 otrzymałam wiele nagród i wyróżnień w tym 9 nagród Prezydenta m. Gdańska. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych oraz instytucjach.

Moje motto:
„Jeśli do niczego nie dążysz,
niczego nie osiągniesz”
Paul Getty

Wystawy indywidualne i zbiorowe:

- Dwór Artusa w Gdańsku,
- Muzeum Kunstprozess w Bremie,
- Centralne Muzeum Morskie,
- muzeum „Sołdek” w Gdańsku,
- Towarzystwo Dom Uphagena w Gdańsku,
- Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku,
- Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Conrada Targ Rakowy wraz z filiami nr 2, nr 6, nr 50,
- GAK Gdańsk- Stogi,
- GAK Gdańsk- Orunia,
- Tczewskie Centrum Kultury w Tczewie,
- Sztumskie Centrum Kultury w Sztumie.