logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

GOLEC uORKIESTRA. SPECJALNY KONCERT Z OKAZJI 15-LECIA ZESPOŁU


Poniedziałek, 24/11/2014, 19:00
Sala Koncertowa na Ołowiance
 

Bilety w cenie  80-140zł

 Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

Zespół Golec uOrkiestra to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie - „beskidzcy górale XXI wieku″, jak pisał o nich Janusz Stokłosa - jeden
z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów.

Do najważniejszych osiągnięć zespołu, oprócz sprzedania kilku milionów płyt, należą: otrzymanie w 2000 roku na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu „Superjedynki″ w kategorii „Zespół Roku″, zdobycie dwóch „Fryderyków″ w kategoriach „Debiut Roku″ oraz „Muzyka Tradycji i Źródeł″, zdobycie nagrody TVP i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Genius Loci - Poloniae″ za popularyzowanie kultury polskiej w Polsce i za granicą, zdobycie dwóch telewizyjnych „Wiktorów″ w kategoriach „Odkrycie Roku″, oraz „Najpopularniejszy Artysta″. Zespół otrzymał również „Asa Empiku″ za najlepszą sprzedaż płyt, statuetkę „Najpopularniejszy Artysta Roku″ wręczoną na festiwalu Top Trendy, Nagrodę Polskiej Estrady „Prometeusz″, nagrodę „Ikar″ za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz „Ikonę Śląską″ będącą ukoronowaniem ogromnej pracy włożonej w promocję własnego regionu.

Obecnie zespół świętuje swoje 15-te urodziny. Z tej okazji ukazał się nowy, dwupłytowy album zatytułowany „The best of Golec uOrkiestra″, stanowiący swoiste podsumowanie dotychczasowego dorobku. Oprócz największych hitów nagranych w nowych, energetycznych wersjach, zawiera również utwory premierowe, w tym wspomnianą wyżej opolską laureatkę - piosenkę „Młody maj″.

Wierność własnym korzeniom oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce.

 
 
 
 

Wróć