logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

WIELKIE ŚWIĘTO HISZPAŃSKIEJ GITARY


Środa, 03/12/2014, 19:00
Sala Koncertowa na Ołowiance
 

Bilety w cenie  100-150zł

 Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

Wielkie Święto Hiszpańskiej Gitary, czyli opowieść o kraju, w którym triumfuje wdzięk.
Koncert z Aranjuez, Carmen i El Amor Brujo, to trzy utwory, które przeniosą nas do gorącej Hiszpanii, w której królują zmysłowość, czar, rytm i spontaniczność.
Największą atrakcją wieczoru będzie słynny „Koncert z Aranjuez" J. Rodrigo. To niepowtarzalne arcydzieło muzyki gitarowej już od ponad osiemdziesięciu lat święci triumfy na wszystkich estradach koncertowych świata. Ponadto zabrzmi poruszająca suita symfoniczna G. Bizeta „Carmen", podczas której przeniesiemy się do zmysłowej Sewilli. W trakcie wieczoru zostaną również zaprezentowane „Fantasia para un Gentilhombre" J. Rodrigo oraz „El Amor Brujo" Manuela de Falla.
Do pełnej życia Hiszpanii zabierze nas wybitny gitarzysta solowy, Rolando Saad, który występował w najbardziej uznanych salach koncertowych Europy i obu Ameryk. Oklaskiwała go publiczność Concergebouw w Amsterdamie, wiedeńskiego Musikverein, Tonhalle w Zurychu, Filharmonii Berlińskiej, Teatro Real w Madrycie i Gran Teatre del Liceu w Barcelonie.
Urodził się w argentyńskiej Cordobie. Studia muzyczne ukończył w Barcelonie. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród w Polsce i we Włoszech. Uczestniczył w licznych recitalach poświęconych życiu i pracy Francisco Tarregi i Andresa Segovii, miał również zaszczyt koncertować u boku samego Joaquína Rodrigo. Wielokrotnie występował, jako solista pod dyrekcją m.in. Yehudi Menuhina, Fuata Mansurowa, Alberto Lysego i Gennadi Provotorova. Jest jednym z niewielu gitarzystów wyszkolonych w technice opuszkowej Francisco Tarregi. Doskonałe opanowanie tej techniki oraz dynamika wyrazu sprawiają, że gitarzysta Rolando Saad potrafi koncertować z orkiestrą bez nagłośnienia.
Wielkie święto hiszpańskiej gitary – w listopadzie w najbardziej prestiżowych salach koncertowych Polski.

 
 
 
 

Wróć