logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

ANNA MARIA JOPEK & KROKE & EOK


Środa, 10/12/2014, 19:00
Sala Koncertowa na Ołowiance
 

Bilety w cenie  65-100zł

 Koncert kameralny

Anna Maria Jopek wokal
Kroke:
Tomasz Kukurba altówka, wokal
Jerzy Bawoł akordeon
Tomasz Lato kontrabas
Sławek Berny perkusja
Marek Moś dyrygent
Elbląska Orkiestra Kameralna w składzie symfonicznym

AMJ Kroke

 eok
fot. P. Manasterski

Niesamowite, metafizyczne brzmienie krakowskich muzyków i niepowtarzalny głos Anny Marii Jopek!

Jak mówią członkowie zespołu Kroke: Projekt jest ten dla nas bardzo osobisty, ukazujący w nowych kolorach przekrój naszej twórczości z minionych dwudziestu lat. Mamy nadzieję, że przez ten czas zaraziliśmy Was odrobiną naszego „poczucia harmonii" i może cząstka duszy Kroke zamieszka w Waszych sercach.
Wieczór przepełniony będzie najpopularniejszymi utworami zespołu, takimi jak: „Lullaby for Kamila", „Dream", „Mountains", „Night in the Garden of Eden", „Time", „River of Shadows", „Cave", „Usual Happiness", „Ajde Jano", „Light in the Darkness" oraz „Eddie" – wirtuozowski utwór KROKE zaaranżowany przez Krzysztofa Herdzina.

Anna Maria Jopek - wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek, producentka nagrań. Wychowana w rodzinie muzycznej zakorzenionej w tradycyjnej, polskiej sztuce ludowej. Występowała prawie na całym świecie od USA i Kanady, przez całą Europę po Japonię, do tej pory łącznie wydała jedenaście autorskich albumów, wiele z nich otrzymało status Platynowej i Złotej Płyty. Jak sama utrzymuje, śpiewa po prostu to, co uważa za ważne, szczere i warte pokazania.

Kroke - początkowo zespół kojarzony był z muzyką klezmerską z silnymi wpływami bałkańskimi. Obecnie balansuje pomiędzy gatunkami, czerpiąc inspiracje z muzyki etnicznej całego świata, jazzu i klimatów współczesnych, wzbogacając improwizacjami - tworzy swój własny, charakterystyczny styl.
Sławomir Berny - polski muzyk sesyjny, perkusista, członek zespołu Grzegorza Turnaua, Orkiestry Adama Sztaby oraz projektu Śrubki.

Marek Moś - należy do największych osobowości artystycznych w europejskiej kameralistyce. Jest założycielem Kwartetu Śląskiego, jednego z najwybitniejszych kwartetów smyczkowych w Europie.
Z zespołem tym występował na najbardziej prestiżowych festiwalach i estradach świata, dokonał około 30 prawykonań utworów polskich i zagranicznych. Jest dyrygentem i dyrektorem artystycznym Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO oraz szefem artystycznym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Elbląska Orkiestra Kameralna – młodzi i niezwykle utalentowani muzycy, laureaci wielu konkursów solowych i kameralnych, dla których muzyka stała się wielką pasją, a praca w Orkiestrze jest kontynuacją ich twórczego rozwoju i artystycznych poszukiwań.

 
 
 
 

Wróć