BOLERO BERLIN

Środa, 04/01/2017, 19:00
Sala Koncertowa

Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

Wybitni muzycy słynnej Filharmonii Berlińskiej na wyjątkowym koncercie noworocznych w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej!

BOLERO BERLIN

Skład zespołu:
Martin Stegner –
skrzypce
Manfred Preis –
klarnet, saksofon
Esko Laine –
kontrabas
Raphaela Hagera –
fortepian
Helmut Niederle –
gitary
Daniel Gidia –
instrumenty perkusyjne

bolero_berlin.jpg
Niezwykły projekty Filharmoników Berlińskich po raz pierwszy na koncertach w Polsce! „Berlin Philharmonics in a different way…”

Bolero Berlin to zespół stworzony w 2008 rok w Filharmonii Berlińskiej, przez byłego pierwszego skrzypka Niemieckiej Orkiestry Symfonicznej i założyciela Berlin Philharmonic Jazz Group - Martina Stegnera. W skład Bolero Berlin wchodzą Filharmonicy Berlińscy, zafascynowani muzyką latynoską, którzy stworzyli niezwykłe transkrypcje południowoamerykańskich rytmów. Zespół tworzą: wspomniany skrzypek Martin Stegner, Manfred Preis (klarnet, saksofon – członek m.in. Radio-Symphonie Orchester Berlin, Trio Berlin, Winds of the Berlin Philharmonic), kontrabasista Esko Laine - pierwszy Fin w Fiharomini Berlińskiej oraz pianista Raphaela Hager (grający m.in. w Mannheim's Nationaltheater). Grupę uzupełniają uznany niemiecki jazzowy gitarzysta Helmut Niederle (członek Fiharmonic Salon w Berlinie, znany z wielu projektów jazzowych) oraz doskonały argentyński perkusista i perkaszynista Daniel „Topo” Gidia (występujący m.in. z John Newton, Giora Feidman, Lalo Schifrin i wieloma innymi).

bolero berlin2

Repertuar Bolero Berlin tradycyjne południowoamerykańskich rytmy. Przed wszystkie kubańsko-meksykańskiego bolero, eleganckie argentyńskie tanga, kubański danzón, a także jazzu. Premiera projektu odbyła się w 2008 roku, przed kilku tysięczną widownią, w Berlinie. Występ został entuzjastycznie przyjęty, a przed zespołem otworzyły się najlepsze sale koncertowe na świecie. Przez 8 lat działalności Bolero Berlin nagrało 4 płyty i zagrali kilkadziesiąt koncertów zaskarbiając sobie sympatię europejskiej publiczności. Wspaniałe połączenie sześciu instrumentów: saksofonu, gitary, perkusji, wiolonczeli, kontrabasu oraz fortepiany gwarantuje wielką muzyczną ucztę każdemu miłośnikowi muzyki poważnej i latynoskiej. Projekt Bolero Berlin to dowód na to, że muzyka to magia, która nie zna granic.

Dyskografia:
Naquele Tempo - 2016
Nocturna - 2015
LIVE Philharmonie Berlin - 2010
Bolero Berlin - 2008

Więcej informacji na:

www.bolero-berlin.de

www.goodmusic.pl

Bilety dostępne w bileteriach Empik, Sklepach sieci Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci Ebilet.pl, Eventim.pl, Ticketpro.pl, Bilety.fm, Goodmusic.pl oraz w kasach Filharmonii Narodowej i Bałtyckiej.

Organizator: Good Music Productions