WYSTAWA PRAC TOMASZA GOSA I ANNY GROSS "SZEPTY" - WERNISAŻ

Od Poniedziałek, 03/04/2017 -  17:00
Do Sobota, 29/04/2017 - 19:00
Foyer główne

Zapraszamy na wystawę prac Tomasza Gosa oraz Anny Gross pt. "Szepty".
Wernisaż odbędzie się 03.04.2017 roku o godzinie 17:00 we Foyer Głównym Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Delikatnie, na granicy ciszy lub na granicy koloru, grając półtonami, malujemy warstwa po warstwie własną opowieść, w której jest powietrze, przestrzeń i światło. Cisza przed burzą, struny deszczu, kokon mgły i pustka milczenia. To wszystko jest rozmową. Szeptem mówi się bardziej, mówi się ważne rzeczy.

Anna Gross - absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, filii w Cieszynie. Ukończyła wydział rzeźby pod kierunkiem prof. Jerzego Fobera. Urodzona w Cieszynie, od 2005 roku mieszka w Gdańsku. Maluje, rzeźbi, tworzy biżuterię unikatową i rękodzieło.

anna gross

Tomasz Gos – studiował na Uniwersytecie Gdańskim uczęszczając jednocześnie na zajęcia fakultatywne z rysunku i malarstwa w pracowni prof. Jerzego Ostrogórskiego. Jest również muzykiem. Obecnie pracuje nad cyklem monochromatycznych obrazów abstrakcyjnych.

tomasz gos