WYSTAWA PRAC PIOTRA KONCY - WERNISAŻ

Do Piątek, 02/06/2017 - 19:00
Foyer od strony rozety

WYSTAWY

Piotr Konca - studia na Akademii Sztuk Pięknych Gdańsku na wydziale malarstwa i grafiki, specjalizacja grafika warsztatowa. Dyplom uzyskał 1989 roku.
Wykonywał elementy malarskie przy Ołtarzu Papieskim w Sopocie oraz w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Teatrze Dramatycznym w Elblągu, Operze Bałtyckiej. Wraz żoną współtworzył scenografie i wystroje okazjonalnych imprez.

DSCI1067.JPG
Zaprojektował i wykonał malarstwo ścienne w Matemblewie(Polska) i Pisarowce (Ukraina) Uprawia malarstwo sztalugowe charakteryzujące się zdecydowanymi pociągnięciami pędzla, i mocnymi kontrastami światłocieniowymi.
Jego ulubioną plenerowa techniką stała się akwarela i rysunek piórkiem, pozwalające w szybki sposób zapisywać wrażenia i obserwacje.

zdjecia_001.jpg
Wystawa która odbędzie się w Filharmonii nosi tytuł “Zatrzymane wrażenia”.

zdjecia.jpg