logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

OPERA EUROPY - KONCERT W RAMACH MIĘDZYNARODOWEGO BURSZTYNOWEGO FESTIWALU


Niedziela, 21/05/2017, 18:00
Sala Koncertowa
 

Bilety w cenie  10-55zł

 Koncert symfoniczny

Orkiestra Dęta i soliści Filharmonii w Kaliningradzie z dyrektorem artystycznym i głównym dyrygentem międzynarodowej sławy Eduardem Gantovskim.
Soliści Filharmonii w Kaliningradzie:
Artem Hachiyants - tenor
Victoria Bobkov - mezzosopran
Alexander Dudnitsky - baryton
Anahit Mkrtchyan - sopran
Swietłana Polevaya - sopran
Sergey Seldyakov - bas
Julia Vasil'kova - sopran

Soliści Opery i Filharmonii w Europie:
Ilona Bagele - mezzosopran (Łotwa)
Agne Sabulite - sopran (Litwa)
Bartłomiej Chorąży - tenor (Polska)
Gość specjalny - laureat międzynarodowych konkursów Jiang Shanzhun - baryton (Chiny)

Krzysztof Dąbrowski - prowadzenie

W programie arie, duety i sceny, fragmenty orkiestrowe z popularnych oper, operetek i musicali

G. Verdi
Marsz triumfalny z opery "Aida"

W. A. Mozart
Aria Basilio z opery "Wesele Figara"

G. Verdi
Piosenka Księcia Rigoletto z opery "Rigoletto"

J. Offenbach
Duet z opery "Opowieści Hoffmanna"

N. Rimski-Korsakow
Pieśń Levko z opery "Noc majowa"

G. Bizet
Pieśń cygańska z opery "Carmen"

A. Thomas
Recytatyw i polonez Philine z opery "Mignon"

G. Rossini
Aria Bartola z opery "Cyrulik sewilski"

Ch. Gounod
Aria Julietty z "Romeo i Julia"

PRZERWA

G. Bizet
Wstęp z opery "Carmen"

G. Bizet
"Habanera" z opery "Carmen

J. Offenbach
Aria z opery "Périchole"

Ch. Gounod
Scena baletowa z opery "Faust"

G. Verdi
Aria Renato z opery "Bal Maskowy"

W. A. Mozart
Duet Celiny i Don Juana z opery "Don Juan"

G. Rossini
Rondo Eleny z opery "Dziewica z jeziora"

G. Rossini
Finał II aktu z opery "Kopciuszek"

Victoria_Bobkov.jpg
Na zdjęciu Victoria Bobkov

Victoria Bobkov – absolwentka Kaliningradzkiego liceum muzycznego im..S. Rachmaninowa jako wokalistka (2005), w roku 2008 ukończyła Uniwersytet Państwowy w Kaliningradzie. Od 2009 - solistka Filharmonii w Kaliningradzie. Bierze aktywny udział w muzycznych i edukacyjnych programach Filharmonii, występuje jako solistka z Dętą Orkiestrą Koncertową.. Ma wybitny talent aktorski, bierze udział w projektach muzycznych i teatralnych Filharmonii.

Miktryczjan.jpg
Na zdjęciu Anahit Mkrtchyan

Anahit Mkrtchyan - jest absolwentką Państwowego Konserwatorium w Erywaniu im. Komitasa (Armenia) oraz ukończyła studia podyplomowe , w 2010 roku pracowała w studiu operowym im.Gazarosa Saryan Konserwatorium w Erewaniu. Jest laureatką Międzynarodowych Igrzysk w Delfach pod patronatem UNESCO (Mińsk, 2008). Od 2012 - solistka w Filharmonii Kaliningradzkiej. Posiada rozległy repertuar - arie operowe, pieśni, muzyki sakralnej i pieśni ludowe.

Polewaja.jpg
Na zdjęciu Swietłana Polevaya

Swietłana Polevaya - ukończyła Państwowe Konserwatorium w Saratowie (wydział wokalny). Od 2014 roku pracuje jako solistka Filharmonii w Kaliningradzie. Urzekła słuchaczy artyzmem, pięknem i wyrazistością głosu. Aktywnie uczestniczy w programach muzycznych i edukacyjnych Filharmonii, występuje z orkiestrą dętą, z orkiestrą kameralną oraz z kwartetem smyczkowym. Koncertowała w Polsce i na Litwie.

Alexander_Dudnitsky.jpg
Na zdjęciu Alexander Dudnicki

Alexander Dudnicki - ukończył Konserwatorium Narodowe Kirgistanu (Biszkek). Jest zwycięzcą krajowej prezydenckiej nagrody „Złoty głos”, którą nagradzane są największe talenty wśród młodzieży z Kirgistanu. Od 2012 jest solistą Filharmonii w Kaliningradzie. Posiada szeroki i zróżnicowany repertuar - od arii z oper, operetek, musicali piosenek i ballad. Przygotował kilka autorskich projektów m.inn. „Dialogów muzyki i poezji”, „Monospektakl A.Dudnickiego”, w którym występuje jako wokalista oraz aktor-narrator. Koncertował w Polsce i na Litwie.

Chaczjanc.jpg
Na zdjęciu Artem Hachiyants

Artem Hachiyants - ukończył w 2013 roku liceum muzyczne im. S. Rahmaninowa w Kaliningradzie. Od 2013 roku pracuje jako artysta-wokalista w Regionalnym Teatrze Muzycznym w Kaliningradzie. Od 2016 występuje jako solista Filharmonii w Kaliningradzie. W jego repertuarze znajdują się arie z oper i operetek, ballady, muzyka folkowa i popularne piosenki. Aktywnie uczestniczy w twórczych projektach muzycznych i programów edukacyjnych dla młodzieży Filharmonii.

Seldzakow.jpg
Na zdjęciu Sergey Seldyakov

Sergey Seldyakov - absolwent Konserwatorium Moskiewskiego, od 2008 solista Kaliningradzkiego Regionalnego Teatru Muzycznego, gdzie przygotował role partii basowych w operach „Eugeniusz Oniegin” Czajkowskiego, „Carskiej narzeczonej” M. Rimskiego-Korsakowa. Jest solistą Filharmonii Kaliningradzkiej. Działa również z Orkiestrą Symfoniczną w Kaliningradzie, z którą koncertował w polskich miastach.

Julia_Vasilkova.jpg
Na zdjęciu Julia Vasilkova

Julia Vasilkova - ukończyła Liceum Muzyczne w Kaliningradzie im. S. Rachmaninowa w 2012 roku, studiowała w Konserwatorium w Mediolanie im. D. Verdiego (nauczyciel A. Skarabelli), brała udział w kursach mistrzowskich w klasie I. Arcangelo. Od 2016 jest solistką Filharmonii w Kaliningradzie

Agne_Sabulite.jpg
Na zdjęciu Agne Sabulite

Agne Sabulite – jest przedstawicielką nowej generacji śpiewaków operowych. Jest inicjatorką twórczych projektów i autorką tekstów. W 2010 roku ukończyła studia na Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru. Zdobyła pierwszą nagrodę na IX Ogólnopolskim Konkursie wokalistów. B. Yonushkayte-Zaunene, jest zwyciężczynią międzynarodowego konkursu „Pieśni miasta”, zdobywcą „Złotego Krzyża Sceny” za mono spektakl - operę „Isadora” (2009). Współpracuje z młodym pokoleniem kompozytorów, reżyserów, aktorów, tancerzy, pisze teksty i produkuje szereg programów muzycznych i literackich. Współtwórz grupę muzyki popularnej „DIA”, w którym śpiewa solo.

Ilona_Begele.jpg
Na zdjęciu Ilona Bagele

Ilona Bagele - ukończyła Łotewską Akademię Muzyczną. Jazepa Vitola. Otrzymała tytuł magistra, ukończył klasę A. I. Luste. Od 2003 roku jest jedną z czołowych solistek Łotewskiej Opery Narodowej. Wykonywała partie Liubaszy ( "Carska narzeczona" N.Rimskogo- Korsakowa), Ulriki ( "Bal Maskowy" Verdi), hrabiny ( "Dama pikowa" Czajkowskiego), Erdy ( "Złoto Renu" Ryszard Wagner) Klarysy ( „Miłość do trzech pomarańczy” Prokofiewa), Mary ( „Porgy i Bess” Gershwina) itp. Bagele śpiewała w teatrach operowych w Hong Kongu, Luksemburgu, Teatrze Bolszoj w Rosji. Aktywnie działa na Łotwie i za granicą. Jest również profesorem na Wydziale Muzycznym Uniwersytetu w Daugavpils, dyrektorem artystycznym w teatrze Daugavpils.

Bartłomiej_Chorąży.jpg
Na zdjęciu Bartłomiej Chorąży

Bartłomiej Chorąży - Urodzony w 1990 roku w Krakowie. Absolwent Szkoły Muzycznej im. Władysława Żeleńskiego (Kraków). Edukację muzyczną rozpoczął w wieku ośmiu lat w klasie altówki Danuty Popielak, a następnie Grażyny Piechowskiej. Naukę śpiewu rozpoczął pod kierunkiem dr hab. Jacka Ozimkowskiego, u którego obecnie kształci się jako student Akademii Muzycznej w Krakowie. Swój warsztat wokalny doskonali również współpracując z Dariuszem Grabowskim. Od 2012 roku zatrudniony jest na etacie artysty wokalisty w Chórze Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, gdzie z powodzeniem wykonuje różne partie wokalne, poszerzając przy tym swój repertuar i zdobywając równocześnie wokalne doświadczenie. Występował pod batutą znakomitych dyrygentów takich jak Alexander Liebreich, Ola Rudner, Krzysztof Penderecki, Gabriel Chmura, Evgen Savchuk, Helmuth Rilling, Roland Bader, Charles Olivieri-Munroe czy Jacek Kaspszyk. Jest członkiem Oktetu Wokalnego Filharmoników Krakowskich, z którym wykonuje koncerty z cyklu Cafe Bodo, Hity Brodway'u oraz wiele innych. Od 2016 roku współpracuje również z oktetem wokalnym Octava Ensemble.

Czjan_Szanzon.jpg
Na zdjęciu Jiang Shanzhun

Jiang Shanzhun - śpiewak operowy, pedagog wokalny. Podyplomowy CIM im. Czajkowskiego. Laureatka i zwyciężczyni międzynarodowych konkursów, w tym: Glinka im. Model oni. Bulbul Soliści: Saratowie, Chebaksarskogo, Vorozhenskogo teatry operowe i baletowe. Jest profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Kultury i Sztuki Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Moskwie, a także nauczycielem w szkole muzycznej im. Gniesinych. Aktywnie koncertuje jako solista, prowadzi wokalne kursy mistrzowskie w Rosji i Chinach.

Koncert odbędzie sie przy wsparciu Konsulatu Generalnego Litwy i Polski w Kaliningradzie i Urzędu Konsularnego Ambasady Łotwy w Federacji Rosyjskiej.

Współorganizacja:
Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej
Ministerstwo Kultury i Turystyki Obwodu Kaliningradzkiego
Kaliningradzka Filharmonia
KONCERT W RAMACH MIĘDZYNARODOWEGO BURSZTYNOWEGO FESTIWALU

Bez tytułu

qq

dd

Bez tytułu00

 

Пример размещения 2

 
 
 
 

Wróć